Aplikace titanu a jeho hlavních sloučenin

Titan má super výkon a velkou skladovací kapacitu (v kůži asi 0,42% z celkové hmotnosti, na sedmém místě v kovovém světě, minerály titanu až do více než 70 druhů, v obsahu mořské vody 1ug / l, v uzlících mořského dna) obsahuje také mnoho titanových) charakteristik. V současné době se použití titanu rychle rozvíjí a široce se používá v letadlech, raketách, raketách, satelitech, kosmických lodích, lodích, vojenském, lehkém průmyslu, chemickém průmyslu, textilním, lékařském a petrochemickém poli.


Velmi tenký titanový prášek, je dobrým raketovým palivem; Odolnost proti korozi titanu, než běžně používaná nerezová ocel 15krát silnější, životnost než nerezová ocel více než 10krát delší. Ve filmu negativní a pozitivní filmové produkce, je třeba použít řadu silných kyselin, silných zásad a dalších léků, jedná se o velmi vážnou korozi pro tiskové zařízení, zařízení pro tiskové zařízení lze použít maximálně po dobu několika měsíců, v roce 1980, xi 'filmové studio vyzkoušelo titan, výsledky provozu zařízení déle než rok, zařízení nemá korozi.


Použití titanu v lékařské chirurgii je také fascinující. V současné době je chirurgické zařízení vyrobeno z nerezové oceli. Nevýhodou je použití nerezové oceli. Je velmi bolestivé vyjmout kus z nerezové oceli po uzdravení sady. Jinak nerezová ocel zreziví a poškodí lidské tělo. Při použití titanové „umělé kosti“ bude ortopedická technologie zcela změněna. V čele poškození, pomocí titanové desky s titanovými šrouby, se po několika měsících kosti vynoří zpět do otvorů titanové destičky a šroubu, nová svalová vlákna jsou zabalena do titanového plechu, titanová kostra jako skutečné kosti a maso podpory a výztuže efekt, tak, titan byl vítán jako “kov”. Nyní se začal používat v kolenním kloubu, ramenním kloubu, kostním kloubu, lebce, aktivní srdeční chlopni, svěrce kostí a dalších aspektech.


V ocelářském průmyslu je malé množství titanu dobrým deoxidačním, odstraňovačem dusíku a síry.


Oxid titaničitý je cenný bílý pigment zvaný titanová bílá. Titanová bílá má trvanlivé vlastnosti olověného bílého povlaku i zinku, je to jeden z nejvíce bílých materiálů na světě, 1 gram titanové bílé může malovat více než 450 čtverečních centimetrů plochy bílé. Obzvláště cenné je, že titanová bílá je netoxická. Oxid titaničitý se nyní používá jako pigment ve stovkách tisíc tun ročně.


Vzhledem k vysokému bodu tání oxidu titaničitého se často používá k výrobě žáruvzdorného skla, glazury, smaltu, jílu a vysokoteplotních experimentálních nádob.


Jak rozvíjet zdroje uranu v mořské vodě, je velkým problémem, mořská voda obsahuje 400 000 tun uranu, od roku 1956 lidé našli nejslibnější adsorbent uranu - hydrát oxidu titaničitého, ze kterého vyvinula sadu oxidu titaničitého založeného na těžbě uranového uranu technologie, adsorbent na gram dosáhl 1 mg úrovně adsorpce uranu.


Chlorid titaničitý uvolňuje hodně bílého kouře ve vlhkém vzduchu. Protože jeho charakteristik, to je běžně používané v armádě jako umělý kouř agent. Zejména v moři je mnoho vodních par, chlorid titaničitý, kouř jako bílá zeď, blokující výhled nepřítele.


Krystaly titaničitanu barnatého se široce používají v ultrazvukových přístrojích a podvodních detektorech. Je tomu tak proto, že když změní kompresní kotleta tvar, generuje se elektrický proud; Jakmile je pod napětím, mění tvar. Když je titaničitan barnatý umístěn do ultrazvukové vlny, bude generovat proud pod tlakem. Velikost proudu generovaného tímto proudem lze použít k měření síly ultrazvukové vlny. Naproti tomu jím může procházet vysokofrekvenční proud, který vytváří ultrazvukové vlny.


V umění, řemeslech a komoditách zdobených zlatem nejsou trvanlivé kvůli své nízké tvrdosti, snadné propíchnutí a opotřebení. Když je povlak na povrchu těchto látek potažen nitridem titanu, je vzhled téměř stejný jako zlatý povlak, ale více než opotřebení zlata a tvrdé slitiny je tento povlak označován jako „nikdy se nenosí“.


Organický titanový polymer může být použit jako povrchově aktivní látka, dispergační činidlo, činidlo proti vodě nebo antikorozní činidlo.

titanium powder