Aplikace titanu v leteckém průmyslu

Titan používaný v letectví je koncentrován v západních zemích, zejména ve Spojených státech, kde se v této oblasti používá 60 procent titanu. Asijské země, Japonsko a Čína do tohoto sektoru investovaly asi 10 procent. S rychlým rozvojem asijského letectví v posledních letech se však spotřeba titanu v leteckém poli odpovídajícím způsobem zvýší. Z globálního hlediska hraje letecký průmysl rozhodující roli na trhu s titanem. Historicky jsou hlavní cykly titanového průmyslu úzce spojeny s teplotou a teplotou leteckého průmyslu.


V roce 2011 dosáhla celosvětová produkce titanu 148 000 tun, včetně komerčního využití letectví přibližně 64 000 tun titanu, budoucnost globálního ekonomického růstu, poptávka po letecké dopravě je stále obrovská, očekává se, že v příštích 20 letech bude poptávka asi 30000 nových letadel nebo současně je tedy poptávka po nových letadlech na titan vyšší než u starých letadel, u komerčních letadel se očekává, že do 20 let dosáhne poptávka titanu průměrně 40 tun / rám; Na základě tohoto výpočtu bude v příštích 20 letech celosvětové odvětví komerčního letectví přidat asi 1,2 milionu tun poptávky po titanu, roční tempo růstu složeného zboží asi 17%, průměrný roční nárůst poptávky po titanu 60 000 tun, titan pro civilní letectví pole bude vykazovat rychlý růst. Budou také nové příležitosti ve vojenském letectví; Očekává se také, že vojenské letectví uvidí novou poptávku, protože země na celém světě zvyšují vojenské výdaje při geopolitickém napětí.


Civilní letadla

Hlavní USES slitin titanu v letadlech jsou následující:


(1) snížit hmotnost konstrukce, zlepšit účinnost konstrukce, pokročilý výkon, jako jsou nadzvukový lehčí letoun s nízkým koeficientem hmotnosti struktury (tj. Normální vzletová hmotnost tělesné hmotnosti / roviny konstrukce) a intenzitu titanu slitina se blíží vlastnostem silné oceli, ale hustota je malá, místo strukturální oceli a vysokoteplotní slitiny, může výrazně snížit hmotnost konstrukce, může také ušetřit náklady; Vezměte například motory. Statistiky ukazují, že náklady na používání leteckého motoru mohou být sníženy o přibližně 220–440 $ za kilogram snížení kvality.


(2) splňují požadavky na vysokoteplotní části: slitina titanu má dobrou tepelnou odolnost, například běžně používaný ti-6al-4v může pracovat při 350 ℃ po dlouhou dobu, takže v částech letadla s vysokou teplotou (jako je zadní trup) může nahradit hliníkovou slitinu kvůli vysokoteplotnímu výkonu nemůže splnit požadavky; TC11 může pracovat při 500 ° C po dlouhou dobu a může nahradit superslitinu a nerezovou ocel v kompresorové části motoru.


(3) splňovat požadavky na přizpůsobení se kompozitní konstrukci: s cílem snížit hmotnost konstrukce a splnit požadavky na utajení, pokročilé letadlo používá mnoho kompozitních materiálů, titanové slitiny a kompozitního materiálu, pevnost se dobře shoduje, lze získat dobrý redukční účinek. Současně, protože potenciál obou je relativně blízký, není snadné vyvolat elektrickou korozi, takže odpovídajícími částmi struktury a spojovacích prostředků by měla být slitina titanu.


(4) splňují požadavky na vysokou odolnost proti korozi a dlouhou životnost: slitina titanu má vysokou únavovou životnost a vynikající odolnost proti korozi, může zlepšit odolnost proti korozi a životnost konstrukce, splnit požadavky na vysokou spolehlivost letadel a motorů a dlouhou životnost .


Vojenská letadla

titanium in aeor.jpg


Vývoj a nákup vojenských zbraní se vyvíjel lehkým a flexibilním směrem. Aby byly splněny požadavky bojového výkonu stíhacích letadel, musí být kromě přijetí pokročilé konstrukční technologie přijaty i materiály s vynikajícím výkonem a pokročilé výrobní technologie. Je to jedno z důležitých opatření pro výběr slitiny titanu a zlepšení úrovně aplikace pokročilé slitiny titanu. Od šedesátých let se množství titanu používaného zahraničními vojenskými letadly každoročně zvyšuje. V současné době je množství slitiny titanu používané různými vyspělými vojenskými stíhači a bombardéry navrženými v Evropě a Americe stabilní na více než 20% a podíl titanu použitého v nových letadlech výrazně roste.