Standard ASTM B363-00

Tato norma je vydán pod označením fixed B 363; číslo, ihned po prohlášení označuje rok, původní přijetí, případně revize, rok poslední revize. Číslo v závorkách označuje rok poslední opětovného schválení. Horní index epsilon (e) označuje redakční změny od poslední revize nebo opětovného schválení.

Toto standardní byla schváleno pro použití od agentury z v Oddělení z Obrana.

1. Rozsah

1.1 Toto Zadaná adresa pokrývá Armatury určeno pro Obecné odolné proti korozi a zvýšená teplota služby, továrna Vyrobeno od nelegovaného Titan a Titan slitiny. V termín svařování Armatury platí do svařování na tupo díly takové jako 45° a 90° lokty, 180° Vrátí, čepice, trička, přechodky, kloub se zakázaným inzerováním končí, a ostatní typy.

1.2 Toto standardní Ne Smyslem do Adresa všechny z v bezpečnost obavy, Pokud nějaké, související s jeho Používejte. To je v odpovědnost z v uživatel z Toto standardní do stanovit je to vhodné bezpečnost a zdraví praktiky a určení v použitelnost z regulační omezení předchozí do Používejte.

2. Odkazováno Dokumenty

2.1 ASTM Standardy:

B 265 Zadaná adresa pro Titan a Titan Slitina Proužek, List, a Deska

B 338 Zadaná adresa pro Bezproblémové a Svařované Titan a Titan Slitina Trubky pro Kondenzátory a Teplo Výměníky3

B 348 Zadaná adresa pro Titan a Titan Slitina Pruhy a Sochorů

B 367 Zadaná adresa pro Titan a Titan Slitina Odlitky

B 381 Zadaná adresa pro Titan a Titan Slitina Výkovků

B 600 Praxe pro Odvápnění a Čištění Titan a Titan Slitina Povrchy

B 861 Zadaná adresa pro Titan a Titan Slitina Bezproblémové Potrubí

B 862 Zadaná adresa pro Titan a Titan Slitina Svařované Potrubí

2.2 ANSI Standardy:


B16.9 Tepané Ocel Svařování na tupo Kování

B36.19 Nerez Ocel Potrubí

2.3 Výrobci' Standardizace Společnost z v Ventil a Kování Průmysl Standardy:

SP-25 Standardní Označení Systém pro Ventily, Kování,
Příruby a Odbory

SP-43 Standardní Praxe pro Světlo Hmotnost Nerez Ocel
Svařování na tupo Kování

2.4 ASME Standardní:

ASME Kotel a Tlak Nádoba Kód, Sekce VIII a IX

3. Řazení Informace

3.1 Objednávky pro materiál do Toto Zadaná adresa musí zahrnout v Následující informace jako požadováno:

3.1.1Quantity,

3.1.2Grade číslo,

3.1.3Pipe velikost a plán,

3.1.4Method z Výroba a Díky,

3.1.5Restrictive chemie, Pokud žádoucí,

3.1.6Nondestructive testy,

3.1.7Packaging, a

3.1.8Inspection a požadované zprávy.

4. Materiál

4.1 V Titan pro svařování Armatury květen skládat z obrobky, bary, desky, bezproblémové nebo svařované potrubí nebo trubice to v souladu s do všechny v požadavky pro Výroba proces, testování, chemická látka složení, a mechanické vlastnosti předepsané v Specifi kace B 861 a B 862 pro v konkrétní stupně uvedené do v Tabulka 1.blob.png

5. Výroba

5.1 Kování, tváření, nebo tvarování operace květen být provádí od příklep, lisování, piercing, vysunutí, zneklidňující, válcování, ohýbání, fúze svařování, nebo od o kombinace z dva nebo více z Tyto operace. V tváření Postup musí být prováděno tak to to bude Ne produkují poškozující vady v v Armatury. 5.2 Kování obsahující svařované švy nebo ostatní kloubů Vyrobeno od fúze svařování musí v souladu s v Následující zajištění:

5.2.1 Svařované od Svářeči, svařování operátory, a svařování postupy kvalifikovaným podle v ustanovení z Sekce IX z v ASME Kotel a Tlak Nádoba Kód.

NOTE 1 – žíhání z v nelegovaného a legované stupně z Titan něž se od Toto Zadaná adresa je pro v účel z zajištění jednotný vlastnosti.

6. Chemická látka Složení

6.1 V Titan musí v souladu s do v požadavky jako do chemická látka složení předepsané v v specifi kace uvedené do v Tabulka 1.

6.2 V chemická látka Analýza z v součásti z v Armatury potřeba Ne být hlášené Pokud požadované od Dohoda mezi v výrobce a v nákupčí a Takže zapojení na v pořadí.

7. Výrobek Analýza

7.1 Výrobek Analýza květen být Vyrobeno od v nákupčí od jeden nebo více Armatury v Každý mnoho.

NOTE 2 — Definice z v termín "šarží" musí být jako dohodnuté po mezi v výrobce a v nákupčí.

7.2 Výrobek Analýza dovolené odchylky atrakce Ne rozšířit v zapojení teplo Analýza požadavky, Ale kryt variace mezi různé laboratoře v v měření z chemická látka obsah. V výrobce musí Ne loď materiál to je mimo v limity zapojení pro v platné stupně. Výrobek Analýza dovolené odchylky musí být jako zapojení v Tabulka 2.

   blob.png


8. Pevnost v tahu Vlastnosti

8.1 V Titan musí v souladu s do v požadavky jako do pevnost v tahu vlastnosti předepsané v v specifi kace uvedené do v Tabulka 1.

8.2 Pevnost v tahu testy z v Vyvedeno Armatury potřeba Ne být hlášené Pokud požadované od Dohoda mezi v výrobce a nákupčí a Takže uvedl v v pořadí.

9. Provedení, Dokončit a Vzhled

9.1 Pro Armatury něž se od ANSI B16.9 nebo SP-43, nebo pro Armatury do být používá s potrubí objednat do ANSI B36.19, v velikosti, tvary, a Rozměry z v Armatury musí být jako zapojení v Tyto standardy.

9.2 V Armatury musí mají o odborným Blank prutu a musí být zdarma z poškozující externí a vnitřní nedokonalosti z o Příroda

to bude v rozporu s v účel pro který v Armatury jsou určena. Menší vady květen být odstraněno od broušení, poskytování v zeď Tloušťka je Ne snížení do méně než v minimální tloušťka, a Další k dispozici to v zem out plocha musí být faired bodů.

10. Hydrostatické Testy

10.1 Všechny Armatury musí být schopný z odolávat bez selhání, netěsnosti, nebo funkce ledvin z jejich provozuschopnosti, o zkouška tlak předepsané v v specifi kace pro v potrubí nebo trubky s který v Montáž je doporučeno do být používá (viz Tabulka 1).

10.2 Hydrostatické testy potřeba Ne být provádí nebo hlášeny, Pokud požadované od Dohoda mezi v výrobce a v nákupčí a Takže uvedl na v pořadí.

11. Inspekce a Certifikace

11.1 Inspekce od v nákupčí předchozí do dodávka musí být zapojení v v nákup pořadí.

11.2 V výrobce musí dovolit v Inspektore, bez poplatek, všechny přiměřené Vybavení do uspokojit mu to v Armatury jsou bytost zařízený v v souladu s Toto Zadaná adresa. Jakýkoli testy (s výjimkou výrobek analýza) a inspekce dohodnuté po a Takže uvedl v v nákup pořadí musí být Vyrobeno na v místo z Výroba, Pokud jinak zapojení, a musí být Takže provádí jako Ne do v rozporu zbytečně s v operace z v funguje.

11.3 Certifikace— Kdy zapojení v v objednávky, v výrobce musí poskytnout v nákupčí o rozhodnutí. to v Vyvedeno Armatury v souladu s do v požadavky z Toto Zadaná adresa.

NOTE 3 – to je rozpoznáno to o citlivé povrch inspekce z v svary nebo základna kov, nebo obojí, je vhodné pro Některé služby. Viz Doplňkové Požadavky.

12. Odmítnutí

12.1 Materiál Ne podle vzoru do Toto Zadaná adresa nebo do autorizovaný písemnou formou musí být Předmět do odmítnutí. Pokud jinak zapojení, odmítnuto materiál květen být se vrátil do v výrobce na v od výrobce výdaj, Pokud v nákupčí přijímá, v rámci 3 týdny z Všimněte si z odmítnutí, ostatní instrukce pro dispozice.

13. Výrobek Označení

13.1 V od výrobce Jméno nebo ochranné známky, v plán číslo, materiál, a velikost musí být razítkem (Poznámka: 4), nápisem, electroetched, nebo jinak vhodně označené na Každý Stáhne. V sčítání, Každý Montáž musí být označené s v identifi kační symbol a Přípona pro v příslušné Zadaná adresa uvedeny v Tabulka 1. Na zeď tlouštěk tenčí než Plán 40S, Ne razítka nebo ostatní odsazené značení musí být používá. Kdy v velikost Ne povolení kompletní označení, identifi kační značky květen být vynechána v v sekvence vám v SP-25.

NOTE 4 — když ocel razítka jsou použité, jsou by měla být použit předchozí do teplo Léčba a péče by měla být přijato Takže to v označení je Ne hluboká dost do Příčina praskliny nebo do snížit v zeď Tloušťka z v Montáž Níže v minimální povoleno.

14. Klíčová slova

14.1 Armatury; bezproblémové Armatury; Titan; Titan slitiny; svařované Armatury

DOPLŇKOVÉ POŽADAVKY

Doplňkové požadavky musí Ne být za to Pokud zapojení v v objednávky, v který událost v zkouška musí být Vyrobeno od v výrobce na v kupujícího výdaje.

S1. Povrch Inspekce

S1. Kapalina Penetrační látky inspekce květen být provádí na všechny vnější průměr povrchy z v Armatury a vnitřní průměr povrchy kde je to možné. O přijetí standardní květen být dohodnuté po mezi v výrobce a v nákupčí předchozí do v přijetí z v pořadí.

S2. Radiografické Inspekce z Svary

S2.1 Radiografické inspekce květen být provádí na všechny svařování z v Armatury v v souladu s odstavec UW-51, Sekce VIII z v ASME Kotel a Tlak Nádoba Kód.

S3. Stres Reliéf Teplo Léčba

S3.1 V stres zmírňuje Léčba musí skládat z hospodářství

v Montáž na o minimální teplota z 1100° F pro Ne méně než 12 h/v. z Tloušťka.

S3.2 Minimální čas na teplota je 15 min. Všechny díly stres ulevilo musí být následně vyčistit a zdarma z oxid měřítko kontaminace (viz Doporučeno Praxe B 600).

S4. Certifikace z Materiál Začleněna v v
Výroba z v Kování

S4.1 Všechny materiál začleněna v rámci v Montáž musí být dokumentovány a musí být v v souladu s v platné dokumenty v Tabulka 1.

V Americká Společnost pro Testování a Materiály trvá Ne pozice respektování v platnost z jakýkoli patent práva tvrdil v připojení s jakýkoli položka uvedené v Toto Standard. Uživatelé z Toto standardní jsou výslovně Doporučujeme to stanovení z v platnost z jakýkoli takové patent práva, a v riziko z protiprávní jednání z takové práva, jsou zcela jejich vlastní odpovědnost.


Toto standardní je Předmět do Revize na jakýkoli čas od v zodpovědné technické Výbor a musí být recenze Každý Třídílné roky a Pokud Ne revidovány, buď upravené nebo zrušena. Vaše Komentáře jsou vyzvala buď pro Revize z Toto standardní nebo pro Další standardy a by měla být řešit do ASTM Ústředí. Vaše Komentáře bude příjem Pozor zvážení na o setkání z v zodpovědné technické výbor, který jste květen navštěvovat. Pokud jste pocit to vaše Komentáře mají Ne obdržel o veletrh sluch jste by měla Značka vaše názory známé do v ASTM Výbor na Standardy, na v Adresa vám níže.

Toto standardní je autorským právům od ASTM, 100 Barr Přístav Disk, PO Krabice C700, Západ Columbus, PA 19428-2959, Velká Státy. Jednotlivec dotisky (single nebo více kopií) z Toto standardní květen být získat od kontaktování ASTM na v výše Adresa nebo na 610-832-9585 (telefon), 610-832-9555 (fax), nebo Service@ASTM.org (e-mail); nebo prostřednictvím v ASTM webové stránky (www.astm.org).