Vývoj a aplikace lékařských titanových tyčí

Poptávka po biomedicínských materiálech na trhu je obrovská. A jako první volba biomedicínských kovových materiálů - vzroste také poptávka po titanové tyči a titanové desce . Uvádí se, že světová populace je téměř 7 miliard. Podle neúplných statistik se počet osob se zdravotním postižením blíží 400 milionům, počet osob se zdravotním postižením končetin je 60 milionů a počet pacientů se stomatologickými chorobami je 2 miliardy. V současnosti je biomateriálním zařízením implantováno pouze 35 milionů lidí a počet případů společné náhrady je asi 1,5 milionu za rok, což je daleko od skutečného počtu náhradních pacientů. Poptávka po biomedicínských materiálech na trhu je obrovská. Proto je nezbytné posílit výzkum a vývoj lékařských materiálů z titanové slitiny.

titanium rod

Biomedicínský titan je důležitým odvětvím materiální vědy. Jedná se o nový nosičový materiál s vysokým technickým obsahem a vysokou ekonomickou hodnotou, který se používá k diagnostice, léčbě nebo nahrazení lidských tkání a orgánů nebo ke zlepšení jejich funkcí. Biomedicínské titanové tyčinky významně přispívají k objevování tajemství lidského života ak ochraně lidského zdraví a dlouhověkosti.


V biomedicínských kovových materiálech se z titanu a slitiny titanu s vynikajícím komplexním výkonem stávají umělé klouby (kyčle, koleno, rameno, kotník, loket, zápěstí, klouby atd.), Výrobky pro poranění kostí (hřebíky, ocelové desky, šrouby atd.) a vnitřní fixační systém ortopedické páteře, rovnátka, ortopedické hedvábí, zubní implantáty, umělá srdeční chlopně, intervenční kardiovaskulární stenty a další léčivé rostlinné produkty v materiálu výběru. V současné době není pro klinické použití lepší kovový materiál než slitina titanu. Ve vyspělých zemích a světově proslulých dodavatelích implantačních produktů přikládá velký význam výzkumu a vývoji titanové slitiny, zahájila řadu nových lékařských materiálů z titanové slitiny, včetně bionického bioaktivního materiálu z titanové slitiny, povrchová úprava v lékařské titanové slitině také provedli řadu návrhů a vývoj patentovaných materiálů, čímž poskytli lékařskému materiálu z titanové slitiny lepší biologickou aktivitu k uspokojení fyziologických potřeb těla, aby se dosáhlo účelu, aby se pacienti brzy zotavili.


Například plastická chirurgie lícních kostí zahrnuje dva koncepty: jednoduchý sekáč na zmenšení vnějších kontur lícní kosti; Druhou je trojrozměrná osteotomie, která redukuje lícní kost zkrácením a pohybem kostní hmoty. Dláta lícní kosti je obecně vhodná pro pacienty s výraznou anterolaterální tváří. Vnitřní řez se často používá k oddělení a vystavení lícní kosti pod periosteal. Speciální nástroje se používají k sečení a ztenčení části lícní kosti, která má být odstraněna před operací, aby se zmenšil vnější obrys obličeje a zlepšil se tvar obličeje. Použijte titanový hřeb, fixace titanové desky je na lícní kosti, která nezpůsobí skluzu, nezpůsobí ztrátu kontury obličeje, ale také lépe dosáhnout efektu tvarování lícní kosti! Nejlepší věc na tomto postupu je, že nezanechává žádné jizvy, žádné jizvy, žádné jizvy. Trojrozměrná osteotomie zygomatické kosti je obtížnější a vhodná pro pacienty s výrazným zygomatickým obloukem. Kromě orálního řezu, často ve skryté části jako pomocného řezu ve vlasové linii, nebo monokulturní koronální incize na skalpu, je třeba podle počítačového trojrozměrného modelovacího návrhu snížit pomocí subperiostální separace po lícních kostech velikost konkrétního kostního bloku pomocí speciální materiály, jako je titanový hřeb, by oddělily kostní blok, aby se znovu spojily a vytvarovaly, aby bylo možné maximalizovat změnu obrysu obličeje a typu obličeje, dokonce přimět pacienty k dosažení účinku „znovuzrození“.