Vývojové charakteristiky technologie zpracování materiálů z titanové slitiny a titanových produktů

Kvůli vysokým výrobním nákladům na slitinu titanu , aby se snížily náklady, konkurenceschopnost slitiny titanu na celém trhu s kovovými materiály s nižší cenou. Titan je široce považován za vynikající vlastnosti ve srovnání s jinými materiály, ale jeho cena často odradí spotřebitele, zejména výrobce automobilů. Vzhled vysoce kvalitní a levné titanové slitiny jistě přispěje k popularizaci a použití titanové slitiny.

Z hlediska stavu tuzemských a zahraničních aplikací a vývoje technologie zpracování titanu se technologie zpracování plastů titanu a slitiny titanu bude v budoucnu vyvíjet v následujících směrech:

titanium alloy for sale

1) vysoký výkon, tj. Vývoj slitin s vyšší provozní teplotou, vyšší měrnou pevností, vyšším měrným modulem, lepší odolností proti korozi a opotřebením.


2) multifunkční, tj. Vývoj titanových slitin s různými speciálními funkcemi a POUŽITÍmi, jako jsou vysoká tlumení, nízká roztažnost, stálý odpor, vysoký odpor, anti-elektrolytická pasivace a skladování vodíku, tvarová paměť, supravodivost, biomedicínský modul s nízkým modulem a další slitiny titanu a dále rozšiřují aplikaci titanu a slitin titanu.


3) prohloubit výzkum tradičních slitin, zlepšit praktické vlastnosti stávajících slitin a rozšířit oblast působnosti tradičních slitin prostřednictvím vylepšení vybavení a technologie.


4) Pro vývoj technologie nepřetržitého zpracování, technologie přímého válcování, technologie tváření za studena a technologie tváření v blízkosti sítě jsou přijaty pokročilé technologie zpracování a velká zařízení pro nepřetržité zpracování, aby se zvýšila účinnost výroby, výtěžnost a výkon produktu z titanové slitiny.


5) snížit náklady, vyvinout slitiny obsahující žádné nebo téměř žádné prvky z drahých kovů a přidat levné prvky, jako je železo, kyslík a dusík, a vyvinout slitiny titanu, které se snadno zpracovávají a tvarují, snadno řezají a levné pro legování prvků a mateřské slitiny. Vývoj slitiny titanu, použití zakázaných materiálů, zlepšení regenerace a využití zakázaného titanu. To je zvláště důležité pro snížení nákladů na civilní titanovou slitinu.


6) používat pokročilé počítačové technologie k simulaci deformace a procesu zpracování obrobku, předpovídat vývoj kovové mikrostruktury a dokonce předpovídat mechanické vlastnosti produktu (mez kluzu, pevnost v tahu, prodloužení, tvrdost atd.). A navrhnout nebo vylepšit formy a nástroje; Analyzujte a testujte výsledky testů, snižte objem testů, zvyšte efektivitu práce, snižte náklady na vývoj.