Jaké jsou základní požadavky na CNC obráběcí stroje ze slitin hliníku a titanu?

Vysoká účinnost a vysoká rychlost nc technologie obrábění slitiny hliníku byla poměrně vyspělá a široce používaná. Vzhledem k tomu, že materiál titanové slitiny je nedílnou součástí velkého nárůstu počtu aplikací v letadle, účinnost obrábění se stala překážkou výroby velkých letadel, která je vybavena vysoce výkonným materiálem s vysokým točivým vřetenem z titanové slitiny materiálu vysokorychlostních obráběcích strojů nc MC. stanete se spoustou uživatelů letecké výroby se zvláštní pozorností a prioritou jednoho z moderních pokročilých klíčových výrobních zařízení. To vše nutí průmysl věnovat více pozornosti vývoji a průmyslovému použití technologie zpracování HEM-HSM a jejího vybavení.

Mnoho slavných výrobců CNC obráběcích strojů a vřeten na světě také posílilo vývojové a výzkumné úsilí v technické oblasti, někteří výrobci obráběcích strojů dokonce zřídili speciální výzkumné a vývojové středisko a aktivně zahájili řadu typů obráběcích strojů CNC pro rozsáhlé komplexní titanové slitiny integrálních strukturálních součástí zpracování HEM-HSM.

titanium alloy


Jak všichni víme, dosud v tomto odvětví neexistuje jednotná, jasná, autoritativní a uznávaná definice HSM. Ve skutečnosti „vysoká rychlost“ v technologii HSM je relativní koncepce a rozsah „vysoké rychlosti“ definovaný HSM pro různé materiály obrobku nebo typy řezných procesů je odlišný. Relativní obrobitelnost Kr slitiny titanu je pouze 0,22 až 0,35, což je obtížné při obrábění kovových materiálů. Jeho rychlostní rychlost řezací rychlosti (100 ~ 1200 m / min) je mnohem nižší než u slitiny hliníku (2 500 ~ 7 500 m / min). Například nástroj o průměru 50 mm může být řezán řeznou rychlostí 628 m / min při rychlosti vřetena 4 000 r / min, což není vysoká rychlost pro slitinu hliníku, ale vysoká rychlost pro slitinu titanu. Je zřejmé, že pro zpracování HEM-HSM ze slitiny titanu se aplikace vysokorychlostního CNC obráběcího stroje zjevně liší od příležitosti hliníkové slitiny, jednoduše řečeno, hliníková slitina potřebuje vysoký výkon a vysokorychlostní vřetenové CNC obráběcí stroje, titanová slitina potřebuje vysoký výkon a vysoký točivý moment vřeteno CNC obráběcí stroj.