Diskuse z důvodu vysoké ceny titanu

Titan, jeden z lehkých kovů, se stal novou generací vysoce kvalitních materiálů. Titanový trh na celém světě, stále je upřednostňován s tradičním prostorem a průmyslovými účely, titan kromě světla (podíl 4,5, mnohem méně než 7,8 ~ 8,1) ocelových prvků, jiné jako: vedení , tepelně odolné a koroze jsou také díky svým lepším vlastnostem a má jedinečný účel, jako jsou: odsolování mořské vody pomocí potrubí / kondenzátor, lokomotiva s výfukovým potrubím je titan aplikace je velmi úspěšný.V současné informační elektronice aplikace lehkých kovů jako součásti podvozku, titan (včetně titanové slitiny) díky své vysoké pevnosti, vysoké odolnosti proti korozi a vynikající povrchovou strukturu, by měl být velmi vhodný pro použití jako přenosný informační elektroniky pláště materiálu, který byl hluboko z materiálů, jejich aplikační produkty jsou také neustále ve výrobcích, například: fotoaparát, notebook a pouzdro na mobilní telefon atd.

Ale v důsledku přímého výsledku vysoké náklady na zpracování titanových výrobků je také vyšší, po pouzdře mobilního telefonu, například v případě, že strojírenství plastových výrobků, produkty kompletní soubor mobilních telefonů případech obvykle pouze 3 ~ 5 dolarů (nt $ 100 ~ 170) může být zcela pokrývají, titan / titanové slitiny výrobků každý (kus) je tak vysoká jako cena nt 150 dolarů výše, nejen mnohem vyšší než výrobky ze slitin hliníku, také relativně vysoké produkty hořčíku slitiny, je nyní nejvyšší ze všech druhů společných struktur materiálů.Tímto titan je obvykle používán pouze pro pokročilé 3C produkty, jako jsou high-end produkty, jako jsou moderní mobilní telefony / notebooky, pokročilé kamery a upomínkové předměty, což je největší důvod, proč titan / titanové slitiny produkty jsou obtížné popularize.So daleko, z důvodů nákladů, systém průmysl nebyl schopen aplikovat na střední a nižší produkty. Hlavním důvodem vysoké ceny titan / titanové slitiny je vysoká cena titanových materiálů. Pro pokročilé titanové desky používané v případě mobilních telefonů, cena za kilogram je obvykle tak vysoká, jak nt 1000 dolarů nebo více, ve srovnání s nt 80 dolarů nebo tak pro ingoty litých slitin hořčíku. Náklady na titan je tak vysoká, hlavní důvody jsou: titan kov rafinace / rafinace a výrobní náklady na desky jsou vysoké, což má za následek náklady na kovový materiál (odkazuje na: ingot, deska / list, bar / linka, typ) častěji používané materiály z oceli a slitin hliníku jsou vysoké; Tabulka 1 porovnává výrobní náklady kovového titanu s kovem a hliníkem. To ukazuje, že výrobní náklady na kov titanu v každé fázi jsou mnohem vyšší než náklady na výrobu oceli a hliníku při zpracování, rafinaci na kov, rafinaci na ingoty kalandrování a kalandrování na tenké plechy z titanového kovu. V důsledku toho jsou náklady na listové materiály přirozeně vysoké. Titanové plechy tvořící formovací (squeeze casting / kování /) náklady jsou také levnější než ocel, slitiny hliníku / hořčíku a plastů, titanové výrobky ceny často vyšší než ocel, slitiny hliníku / hořčíku a plastu velmi, to není dobré, zejména o náklady na obchodní svět všude, to je titan na komerční využití největších překážek, zejména cena titanu list a hořčík desky nejsou běžné produkty mohou nést.

V současné době, i když existují titanové slitiny odborníků po celém světě ke studiu, ale není tam žádný dobrý způsob, jak snížit cenu titanu / titanové slitiny produktů, takže použití titanu v 3C produkty v krátkodobém horizontu je těžké vidět jeho významný vývoj.