Znáte technologii kování ze slitiny titanu?

Slitina titanu má vynikající vlastnosti, jako je vysoká pevnost, dobrá odolnost proti korozi, nemagnetické, dobrý svařovací výkon a řadu výhod, jako je supravodivost, skladování vodíku a paměť. Slitiny titanu jsou široce používány v některých špičkových oblastech, jako je letecký a kosmický průmysl, vojenský průmysl, námořní vývoj a petrochemie.

Při aplikaci různých výrobků ze slitiny titanu se výkovky většinou používají u disků kompresorů s plynovou turbínou a lékařských umělých kostí, které vyžadují vysokou pevnost, vysokou houževnatost a vysokou spolehlivost. Proto je u výkovků požadována nejen vysoká rozměrová přesnost, ale jsou vyžadovány také materiály s vynikajícími vlastnostmi a vysokou stabilitou.

Částečné použití výkovků ze slitiny titanu:

1. Letectví a kosmonautika

50% světových titanových materiálů&# 39 se používá v leteckém průmyslu. 30% těla vojenských letadel používá slitinu titanu a množství titanu v civilních letadlech se postupně zvyšuje. Podle zpráv dosáhlo množství titanu použitého v Boeingu 787 více než 15% a zástupce titanové slitiny použité v karoserii jeSlitina Ti-6Al-4V, který má nejvyšší bezpečnost. V leteckém průmyslu se výkovky ze slitiny titanu používají v palivových nádržích raketových a satelitních pohonných motorů, lopatkách turbodmychadel na kapalná paliva a v sací části sacích čerpadel.

Ti-6Al-4V alloy Titanium Block for aerospace

2. Lopatky parních turbín pro výrobu energie

Zvětšení délky lopatek parní turbíny pro výrobu tepelné energie je účinným opatřením ke zlepšení účinnosti výroby energie, ale prodloužení lopatek zvýší zatížení rotoru. Použití výkovků ze slitiny titanu jako lopatek může snížit zatížení a použití čepelí ze slitiny Ti-6Al-4V o délce 1 m na konci vysokorychlostních rotujících parních turbín bylo uvedeno do praxe v roce 1991.