Ztrácí se titan?

To nezmizí.

 

Čistý titan a slitiny titanu (obvykle známé jako titanové zlato) jsou tvrdé, lehké a odolné vůči erozi. Obecně se titan používá ve strojírenském a leteckém průmyslu. Čistý titan a slitiny titanu se teprve nedávno používají jako šperky a jejich popularita roste.

 

Funkce:

 

Titanové zlato má stabilní chemické vlastnosti a vynikající biologickou kompatibilitu, v lidském těle, může odolávat korozi sekrece a netoxické, jsou přizpůsobeny jakékoli baktericidní metody. Vzhledem k vysoké odolnosti proti korozi titanu, stabilitě, materiálu a jeho kontaktu, nevznikne chemická reakce. Je to jediný rostlinný nerv a chuť nemá žádný účinek na člověka a absolutně nezpůsobuje alergii na kov.

 

Titan v medicíně má jedinečný účel. Tam, kde je kost poškozena, je fixována titanovými deskami a šrouby a po několika měsících kost doroste do titanových desek a závitů šroubů. Nový sval je uzavřen v titanu a může žít dlouhou dobu bez odmítnutí, takže ho lidé nazývají „biomimetický kov“.

 

Rozšířené informace:

 

Titan, jak název napovídá, je hrdinský kov, stříbro, světlo a silný. Většina chemického média má vynikající odolnost proti korozi. Známý silný korozní prostředek "aqua wang" může z chemie pohltit stříbro, zlato a dokonce i tzv. "Rez" eroze nerezové oceli, může být rezavě skvrnitá, neuznaná.


Aqua regia však s titanovým zlatem nemůže nic dělat. V "aqua wangu" namočeném po několik let z titanového zlata, stále lesklé, lesklé. Vysoká intenzita je udržována v širokém teplotním rozmezí od 253 500 do 500 ℃. Výsledkem je, že výrobky z titanového kovu se neskreslují, neblednou, je snadno udržovatelné, stačí použít bavlnu jemně otřít, obnoví lesk a čím déle bude používání barev lepší.


V současné době jsou na čínském trhu čistě titanové šperky, ale je jich opravdu málo. Ti316L na trhu je kov obsahující titan, nikoli čistý titan.


Titan byl objeven na konci 18. století a v roce 1791 anglický chemik, w. Gregor, objevil neznámý nový prvek v minerálech. Tento prvek objevil v roce 1795 německý chemik MH Klaproth při studiu rutilu (TiO2), pojmenovaného po Titanovi, synovi Země v řecké mytologii.


Ve starověkém Řecku byl titanský duch synonymem pro „titan“, což je jméno dané přirozené síle kovu.


Titanové zlaté šperky jsou velmi populární v západních zemích a nové pro Číňany. Produkce titanového zlata v Číně je však slabá a cena v zahraničí je velmi vysoká, což vede k zastavení lidí. Pouze několik domácích výrobců může vyrábět a zpracovávat skutečné titanové zlaté šperky.


Titanové šperky mohou nezávislé barvy pomocí technických prostředků, nemusí být pozlacené, mohou být také vykládané drahokamy, včetně požadavku na nastavení drápového drahokamu, proces nastavení je extrémně vysoký, jen málo výrobců to dokáže doma i v zahraničí, jsou obtížné Pokud jde o průlom v titanové technologii, průlom v domácí špičkové technologii je také těžké najít několik v zahraničí.

Titanium