Elektrochemické leštění titanové tyče a tyče ze slitiny titanu

Titanový válec se používá k mletí dílů a abraziv ve zředěné kyselině nebo zásadách pomocí emulgátoru (nebo inhibitoru koroze). Je vhodný pro malé díly a likvidaci leštících a leštících dílů obtížně. Správný výběr standardů válcování může zvýšit produktivitu a kvalitu.

titanium bar of China

(1) Tvar válce

Tvar válce má kruh, šestiúhelník a osmiúhelník, mezi nimiž je mnohoúhelník praktický. Důvodem je to, že stěna hlavně z osy poloměru není stejná a musí existovat úhel pohledu, takže válcovací části se snadno mění směr, narážejí proti sobě časem narůstají, rovnoměrně se brousí, vysoká účinnost, takže se mohou zkrátit doba válcování.


(2) Měřítko válce

Rovnání je 50 mm - 100 mm a délka se mění v závislosti na počtu mříží. Délka vzorového válce je 600-800 mm. Druhý vzor je 800 - 1500 mm. Obvykle větší je lepší. Důvodem je to, že části v bubnu jsou vystaveny tlaku a tření, takže se také zvyšuje řezné množství. Ale pro ty části, které jsou odolné vůči stlačení a deformaci, lze použít malý buben a prodloužit délku bubnu.


1) Drum data

Rychlost bubnu a části množství řezu v určitém rozsahu přímého kontaktu, tj. Čím vyšší je rychlost, kovový vzhled největšího řezu. Pokud však rychlost překročí určitou mez, sníží se. Protože je rychlost příliš vysoká, zvyšují se části odstředivé síly bubnu, takže se snižuje tření. Obecně je vhodné jej regulovat rychlostí 45 r / min.


2) Brusivo a řešení pro válcování

Brusné brusivo s pemzou, křemenem, žulovou kůží, skořepinou, železem a keramickými fragmenty. Velikost brusných částic by měla být větší nebo menší než každá díra obrobku. Množství obsahu uvnitř bubnu je také důležitým faktorem, který ovlivňuje kvalitu dílů. Množství lidí uvnitř bubnu obvykle představuje 70% objemu bubnu. Pokud jde o těžké titanové díly nebo závitové části, měla by být nosnost regulována na 80-90%. Roztok uvnitř bubnu by měl být přidán tak, aby tvořil 95% objemu bubnu (poznámka: pro přidání kyselého roztoku uvnitř bubnu by měl nejprve přidat dostatek vody a poté přidat kyselinu, aby se zabránilo korozi dílů v procesu válcování , kvůli prodloužení času se koncentrace roztoku postupně snižovala, dokonce ztratila účinek. Proto je třeba pozorovat a měnit koncentrace koncentrace roztoku v intervalech. Doba válcování by neměla být příliš dlouhá, jinak by došlo k poškození Kartáčem k vymýcení částí povrchu otřepy, terbium, zbývající olejové a korozní kaly, a aby součásti měly určitý lesk. Ujistěte se, že poukazují na elastické, tuhé nebo tenkostěnné části, po skončení válcování by měly být včas odstraněny, jinak snadno způsobí vodík nebo místní korozi.