Vyčistěte a udržujte povrch titanové kulaté tyče

Metoda výroby titanové kulaté tyče má mnoho, nejčastější je výroba hnětení, takže po hnětení se vyrobila titanová tyč ve srovnání s jinými způsoby výroby, jaké vlastnosti?


(1) tvar trubky vytvořené hnětací metodou může být velmi chaotický a chaotická část trubky pomocí dna metody válcování nemůže být vyrobena.


(2) hnětení metoda má velkou flexibilitu, stačí vyměnit věci mohou produkovat různé tvary a velikosti potrubí, zejména vhodné pro malé šarže zpracování speciálních dat.

CXMET Tianium round bar

(3) v procesu hnětení je kov ve stresovém stavu třícestného stlačování a kov může vyvinout maximální plasticitu a může také odstranit drobné defekty uvnitř trubkového bloku a může dokonce použít odstředivé lití titanu tyčové sochory a sofory s nepřetržitým litím.


(4) ve srovnání s metodou válcování nemůže hnětení dosáhnout kontinuální výroby, s nízkou výtěžností, nízkou výtěžností, vysokými náklady na výrobu a vysokou hněticí teplotou, což ztěžuje kontrolu kvality povrchu trubky a přesnosti měřítka.


(5) s ohledem na výše uvedenou situaci je počet trubek vyrobených hnětením velmi nízký a používá se hlavně k výrobě různých druhů titanových tyčí s vysokou slitinou, nízkou plasticitou a obtížnou deformací, jako je slitina titanu tyče a speciální slitiny titanu, a dokonce i kovové keramiky, tvrdé slitiny, práškové a bimetální kompozitní trubky.


Ohřev trubkového bloku před vystružováním se provádí ve dvou krocích. Nejprve se předehřeje na 800 až 850 ° C v prstencové peci a poté se zahřeje na 1150 až 1200 ° C při standardní teplotě procesu pomocí indukční pece s výkonovou frekvencí. Rychlost zahřívání v předchozím kroku je pomalá, aby se zvyklo na vlastnosti špatné tepelné vodivosti tyče ze slitiny titanu. Zvolené kmitočtové vytápění je použití jeho rychlosti ohřevu rychlé, může minimalizovat výskyt oxidace, napomáhá procesu vystružování a hnětení hladce, vede ke zlepšení vzhledu titanové tyčinky.