Vlastnosti titanu a drátu ze slitiny titanu

Drát z titanu a slitiny titanumají mnoho vynikajících vlastností, které se odrážejí zejména v následujících aspektech:

titanium wire for sale

1. Vysoká intenzita. Slitina titanu má velmi vysokou pevnost, jeho pevnost v tahu je 686-1176mpa a hustota je pouze asi 60% oceli, takže měrná pevnost je velmi vysoká.


2. Vysoká tvrdost. Tvrdost slitiny titanu (žíhaný stav) je 32-38 HRC.


3. Nízký elastický modul. Elastický modul slitiny titanu (žíhaný) je 1,078 × 10-1,176 × 10MPa, což je přibližně polovina modulu pružnosti z oceli a nerezové oceli.


4. Vynikající výkon při vysokých a nízkých teplotách. Při vysoké teplotě si slitina titanu může stále udržovat dobré mechanické vlastnosti, jeho tepelná odolnost je mnohem vyšší než slitina hliníku a rozsah pracovních teplot je široký, současná nová tepelně odolná pracovní teplota slitiny titanu může dosáhnout 550 až 600 ℃; Při nízké teplotě se pevnost slitiny titanu zvyšuje ve srovnání s pevností při pokojové teplotě a má dobrou houževnatost. Při -253 ° C si slitina titanu při nízké teplotě může udržovat dobrou houževnatost.


5. Silná odolnost titanového drátu proti korozi. Titan ve vzduchu pod 550 ℃, povrch rychle vytvoří tenký a hustý film oxidu titaničitého, takže v atmosféře, mořské vodě, kyselině dusičné a kyselině sírové a dalších oxidačních prostředcích a silných zásadách je její odolnost proti korozi lepší než většina nerezových ocelí.