Čištění titanové tyče a zbytků titanové slitiny

Likvidace zbytků

Technologický postup zpracování zbytků titanových tyčí a slitin titanu je následující: titanový šrot - drcení - čištění - sušení - prosévání - odstranění kovových inkluzí s vysokou hustotou - hadřík - kontrola - balení a konzervace. Drcení nečistot lze použít pro drcení rybího ozubeného kola nebo drcení kladivového drtiče. Čištění se provádí na čisticím stroji. Použijte horkou vzduchovou sušičku nebo elektrickou sušičku slovem čistého titanového šrotu. Titanové hobliny jsou prosévány v síto s dvěma otvory. Po prosévání je koloka nejprve oddělena vzduchovým odlučovačem a poté zpracována silným magnetickým odlučovačem, aby se odstranily kovové inkluze s vysokou čistotou (jako je řezací hlava slitiny smíchaná s titanovými kousky). Látka z titanového šrotu se provádí na stroji na rozdělování tkanin, takže jsou zbytky s různým složením a geometrickou velikostí rovnoměrně rozloženy. Po očištění se zbytky čipu, které byly zkontrolovány, nazývá zpětné zatížení.


Zpracování hromadných zbytků

Technologický postup zpracování zbytkových zbytků je následující: hromadné zbytky - identifikace značky - řezání / řezání kupole s pevnou délkou - odstranění vrstvy povrchové kontaminace - inspekce - balení a skladování.

(1) identifikace značky. Použitím konduktomeru vířivých proudů, ocelového zrcadla a mobilního koriandrového spektrometru k identifikaci zbytkových zbytků může rychle rozlišit čistý titan a slitinu a určit prvky obsažené ve zbytcích zlata. Mobilní přímý čtecí spektrometr může také přímo a přesně měřit obsah bitových prvků 3

(2) řezání / řezání v pevné délce se provádí řezačkou desek, řezáním krokodýlem nebo samořezáním ohněm.

(3) alkalické nebo ultrazvukové čisticí zařízení lze použít k řešení olejových skvrn a feM na povrchu desek a trubek, zatímco kyselé čisticí nebo brokovací zařízení lze použít k řešení oxidační vrstvy a znečištění na povrchu kovaných bloků.

Regenerace a využití zpětného zatížení titanové tyče a slitiny titanu


Znovuzískání taveniny ve vakuové spotřebičové obloukové peci


Obecně by elektrody s určitou pevností měly být připraveny, aby se zabránilo roztavení


Objeví se bloky přetažení. Čtyři běžné způsoby přípravy elektrod jsou:

(1) vsázka zpátečky pece nebo bloková vsázka zpátečky pece je plně smíchána s prvky houby z titanu a slitiny, vtlačena do bloků elektrod na olejovém lisu a poté svařena do spotřebovatelné elektrody. Toto je nejčastěji používaný způsob zpětného získávání vsázkové obloukové pece ve vakuové spotřebě a podíl přidané vsázky zpětné pece může dosáhnout 40%.

(2) návratnost zátěže stejné třídy je vázána na určitý podíl, aby se vytvořila vlastní spotřeba f a částka návratnosti zátěže může dosáhnout 100%.

(3) elektrodový blok se používá jako materiál jádra a zátěž 3- a tubulárního zpětného toku je spojena s určitým podílem desek kolem něj, aby vytvořila spotřebovatelnou elektrodu. Částka sčítání zátěže nemůže dosáhnout 80%.

(4) stoupačka ingotů stejné značky a specifikace je vyrobena ve spotřební elektrodu plazmovým argonovým obloukovým svařováním a míra využití vsázky v peci je 100%.

titanium rod