Povrchová úprava a modifikace titanových materiálů

Film vytvořený povrchovou úpravou titanového materiálu na povrchu titanových implantátů způsobuje, že implantáty mají lepší odolnost proti opotřebení a korozi a biokompatibilitu. Tato povrchová modifikace titanových implantátů byla klinickou lékařskou komunitou široce akceptována a aplikována doma i v zahraničí. Vzhledem k tomu, že technologie povrchové úpravy není na standardu, na trhu nebyl domácí ortopedický implantát s titanem s výrobky z vyztuženého filmu, lze použít stejné dovážené výrobky za vysokou cenu. Úspěšná aplikace technologie PTO v ortopedických titanových implantátech zaplní mezeru v Číně. Proces PTO jsme použili k provedení povrchové úpravy titanových kostních destiček a kostních hřebíků a tvrdost povrchu po ošetření se zvýšila asi třikrát. Po 10 testech dezinfekce při vysoké teplotě a vysokém tlaku se barva a lesk ošetřených vzorků nezměnily.

titanium materials

Povrchová úprava titanu:

1. Vylepšené ošetření odolnosti proti korozi:

Ošetření oxidací atmosféry a oxidace anodickými oxidacemi; Může nejen zlepšit odolnost proti korozi, ale také zabránit vodíkové křehkosti. Kromě toho, platinové pokovování, oxid palladnatý / oxid titaničitý;


2. Vylepšená odolnost proti opotřebení:

Při vysoké teplotě (800–900 stupňů) je tvrdost povrchových vickerů vysoká jak více než 700. Povrchovým svařováním lze tvrdost povrchu argonu zvýšit 2-3krát přidáním vhodného množství dusíku nebo kyslíku do argonu . Povrchem iontů se na jeho povrchu vytvořila vrstva nitridu titanu s tloušťkou asi 5 mikronů a tvrdostí podle Vickerse až 16 000 až 20 000. Chromování atd .; Prostřednictvím výše uvedeného jednoduchého pochopení titanového kovu a jeho slitiny, bude také rozumět titanu a jeho slitině při výrobě některých funkcí na desce plošných spojů, v použití, údržbě a dalších aspektech bude inspirováno; Titan je třetí velkou perspektivou budoucí aplikace po hořčíkovém hliníku jako široké škále kovů!


Prvním výzkumným směrem, který má být proveden, je „vývoj a aplikace technologie povrchových úprav lékařského titanového materiálu“. V biomedicínských kovových materiálech jsou titan a jeho slitiny se svým vynikajícím komplexním výkonem umělé klouby, produkty pro poranění kostí, vnitřní fixační systém ortopedické páteře, rovnátka, zubní implantáty, umělá srdeční chlopně, intervenční kardiovaskulární stenty a další léčivé materiály pro rostliny produkty, v současné době není o nic lepší než kovové materiály titanu používané pro klinické účely. V posledním desetiletí byla míra růstu biomedicínských materiálů a produktů na trhu udržována na 20–25%. Očekává se, že v příštích 10-15 letech dosáhne průmysl zdravotnických prostředků, včetně biomedicínských materiálů, na trhu s léčivými výrobky a stane se v 21. století pilířovým odvětvím světové ekonomiky.


V posledních letech se titanové tyče a materiály z titanové slitiny široce používají v biomedicíně, každodenním používání a průmyslu. Tento projekt přijímá novou technologii úpravy povrchu titanové slitiny (PTO) s nezávislými právy duševního vlastnictví a mezinárodní vyspělou úrovní, která může s vyspělou technologií a nízkými náklady výrazně zlepšit odolnost proti opotřebení, odolnost proti korozi, biokompatibilitu a povrchovou úpravu titanových materiálů, takže aby se titanové materiály více používaly. Technologie PTO je ekologická technologie s vysokou účinností, úsporou energie a úsporou zdrojů.