Diskutována je aplikace slitiny titanu v leteckém poli a její pokročilá technologie připojení

V procesu výroby leteckých zařízení v posledních letech klade vysoké požadavky na nové materiály a technologie připojení, zejména novémateriál ze slitiny titanu, má výhodu použití v oblasti letectví, technologie připojení je pokročilá, což může efektivně zlepšit výkon struktury, snížit hmotnost konstrukce, technologie připojení se posunula od původní pomocné výroby se stala klíčovou technologií vyrobeného letu. Proto by se v praktické práci měla věnovat pozornost aplikaci titanové slitiny v oblasti letectví, aktivně přijímat pokročilé technologie připojení, komplexně zlepšit aplikační efekt slitiny titanu v oblasti letectví.

titanium alloy

1. Technologie laserového svařování

V oblasti letectví lze použít technologii laserového svařování ke zvýšení svařovacího účinku součástí slitiny titanu z tenké stěny.


2. Technologie svařování elektronovým paprskem

Pokud jde o technologii svařování elektronovým paprskem, jedná se hlavně o technologii zpracování energie s vysokou energií. Na začátku 1960 s, to bylo použito v oblasti atomové energie a výroby letadel pro svařování drahých kovů. V posledních letech, v procesu rychlého vývoje letecké techniky v Číně, byla přijata technologie svařování elektronovým paprskem, zejména při výrobě součástí ze slitiny titanu, může použití technologie svařování elektronovým paprskem efektivně zlepšit svařovací účinek.


3. Technologie třecího svařování

Při použití materiálů z titanové slitiny v oblasti letectví se technologie třecího svařování dělí hlavně na lineární třecí svařování a třecí míchání. Patří k novému typu spojení na pevné fázi, které se během svařování neobjeví deformace, a pevnost v tahu svařovacího spoje je vysoká, což může zlepšit současnou situaci svařování slitiny titanu.


4. Kompozitní technologie svařování

Letectví v oblasti výroby titanové slitiny patří technologie kompozitního svařování k novému druhu metody svařování, zejména pomocí technologie laserového i elektrického obloukového svařování pro zpracování složeného svařování, může vytvořit určitou synergii, celkové zvýšení hloubky a šířky svaru , dosáhnout dobrého zaměstnání účel koaxiální směsi, má určitou úroveň svařování aplikace.