Použití a vlastnosti titanové tyče

Titanová tyč má vysokou pevnost, nízkou hustotu, dobrou mechanickou funkci, dobrou odolnost a odolnost proti korozi. Další, procesní funkce slitiny titanu je špatná, řezná obtížná, při zpracování za tepla, velmi jednoduchá absorpce vodíku, kyslíku, dusíku, uhlíku a dalších nečistot. Odolnost vůči opotřebení je nízká, výrobní proces je špinavý. Průmyslová výroba titanu začala v roce 1948. Letecký průmysl rozvíjel poptávku tak, aby titanový průmysl měl průměrný roční růst asi 8%.


V současné době roční produkce mezinárodních materiálů na zpracování titanové slitiny dosáhla více než 40 000 tun, což je téměř 30 druhů ochranných známek titanové slitiny. Nejrozšířenějšími titanovými slitinami jsou ti-6al-4v (TC4), ti-5al-2,5sn (TA7) a průmyslový čistý titan (TA1, TA2 a TA3). Slitiny titanu se používají především pro součásti kompresorů leteckých motorů, následují rozložení raket, raket a vysokorychlostních letadel. V polovině šedesátých let byly titan a jeho slitiny běžně používány v průmyslu, vyráběly elektrody pro elektrolýzu, kondenzátory pro elektrárny, ohřívače pro extrakci a odsolování oleje a zařízení pro kontrolu znečištění. Titan a jeho slitiny se staly druhem dat rozložení odolných vůči korozi.


Kromě toho se také používá k tvorbě dat o ukládání vodíku a slitině pro vyvolání tvaru. Slitina titanu je novým důležitým datovým rozvržením používaným v leteckém průmyslu, jeho měrná hmotnost, pevnost a teplota aplikace jsou mezi hliníkem a ocelí, ale má vysokou měrnou pevnost a vynikající funkci koroze proti mořské vodě a funkci extrémně nízkých teplot. Množství titanové slitiny použité v leteckém motoru obvykle představuje 20% ~ 30% z celkové hmotnosti rozložení. Používá se hlavně pro výrobu komponentů kompresoru, jako je litý titanový ventilátor, kompresorový kotouč a lopatka, litý plášť kompresoru titanu, mezilehlý kryt, ložiskové skořepiny atd. Kosmická loď první použití slitiny titanu s vysokou měrnou pevností, odolností proti korozi a funkcí pro nízkou teplotní odolnost pro výrobu různých tlakových nádob, palivových nádrží, upevňovacích prvků, vázání nástrojů, kostry a raketového náboje. Svařování desek ze slitiny titanu také používá umělý zemský satelit, lunární modul, kosmická loď s posádkou a raketoplán.