Situace na trhu produktů civilního zdraví z titanové slitiny

1. Současné tržní podmínky


V současné době se železo, hliník a nerezová ocel široce používají v nádobí a nádobí doma i v zahraničí. Jsou více či méně škodlivé pro lidské zdraví:

(1) železná nádoba: do železné misky je železité železo, lidské tělo není schopno absorbovat, lidské tělo může absorbovat pouze železo.


(2) hliník hrnec: v kyselině s vysokou teplotou, alkalické podmínky budou mít rozpuštění hliníku, což způsobuje otravu hliníku, není bezpečné. Světová zdravotnická organizace zakazuje používání hliníkových pánví v kontaktu s potravinami obsahujícími sůl.


(3) nepřilnavá: většina použití "teflonové" barvy, vláda Spojených států obvinila, že se jedná o karcinogen. Teflon uvolňoval tucet škodlivých plynů při vysokých teplotách a zabíjel zvířata citlivými dýchacími cestami. Toxické účinky těchto plynů na člověka však nebyly stanoveny.


(4) smaltované nádobí: potažené smaltovanými výrobky vnější vrstva je ve skutečnosti vrstvou smaltu, obsahující křemičitan hlinitý jako třídu látek. Kvůli tření způsobenému smažením smícháním je snadné způsobit poškození, takže látky jako křemičitan hlinitý budou přeneseny do potravin.


(5) keramické POTS a kastroly: potenciální poškození má hlavně dva aspekty: jeden je smalt zemských kastrolů a druhý je „pseudofialový písek“. "Pseudo-fialový písek" se připravuje a zpracovává přidáním červeného železného prášku, oxidu manganičitého a dalších chemických pigmentů.


Titanium alloyTitanium alloy

Titanium alloyTitanium alloy


2. Výhody produktu pro zdraví titanu


Titan na povrchu titanu je výhodou zdravotnických produktů mají pevnou vrstvu filmu oxidu titaničitého, chemickou stabilitu, dokonce i v kyselém "aqua regia" to dokáže. Titanové pánve při vaření nereagují s přísadami. Čistá titanová pánev je proto jedinou kovovou pánev, kterou lze použít pro smažení tradiční čínské medicíny. Ve Spojených státech a Japonsku lidé nazývají titanový hrnec jako lahodný hrnec, původní chuť je zdravý prvek.


Titanový hrnec má vynikající tepelnou funkci: dokáže vařit zelené jídlo při nízké teplotě, rychle a za nízkého oleje a v maximální míře si zachovává výživu a chuť potravin. Zelené potraviny s vysokou výživou jsou zdravým prvkem.


image

image


Výhody titanového nádobí a sporáku se odrážejí v následujících aspektech:


(1) silná odolnost proti korozi: než odolnost proti korozi z nerezové oceli, i když nejkorozivnější „aqua“ (koncentrovaná kyselina sírová a koncentrovaná směs kyseliny dusičné) není rez, dlouhodobé vaření a skladování kyselých a zásaditých potravin nevyvolá kovový zápach , lze použít také pro čínskou medicínu. Ostatní kovové POTS to nemohou udělat.


(2) vysoká tvrdost: mnohem vyšší než tvrdost nerezové oceli, odolnost proti opotřebení, odolnost proti poškrábání, semi-permanentní použití.


(3) nízká hmotnost: paní použití je velmi snadné, hmotnost je jen polovina železa hrnce, použijte světlo.


(4) Žádná údržba: manžel je velmi ujištěn, že spalování při vysoké teplotě není špatné, ani špatné, žádná údržba.


(5) Antibakteriální: s přírodním fotokatalytickým antibakteriálním účinkem, přírodní antibakteriální účinek za přirozeného světla, zdraví, bez bakteriálního znečištění.


(6) Nelepivý efekt: dobrý nepřilnavý účinek a železná nádoba docela, ale ne úplně nepřilnavá.


(7) Úspora energie: úspora energie, rychlost přenosu tepla je 7krát železná nádoba, je kompozitní dno z oceli a slitinová nádoba několikrát, úspora energie za chodu.


(8) Biologická afinita: je afinita kovu k lidskému tělu dlouhodobý kontakt nebude alergický, lékařské ošetření nahradilo nerezovou ocel jako „lidskou kost“ implantovanou do lidského těla.


(9) Oblast použití: lze použít pece a keramické magnetické pece


(10) Péče o zdraví: 99,75% vysoké čistoty titanového kovu vyrobeného bez povrchové úpravy je nejzdravější a nejbezpečnější kovový hrnec.


(11) Povrchová viskozita: elektrolytické broušení je důkladnější, nedochází k mechanickému leštění dědictví škodlivých prachových částic, elektrolytické broušení titanové nádoby je mírně konkávní a konvexní povrch, může zvýšit rychlost přenosu tepla a nelepit.


(12) Obraz očí v očích veřejného raketoplánu, jaderných reaktorů, titanu se používá pro šperky, golfové hole v očích a jiné luxusní zboží.


Titan má tyto úžasné vlastnosti, ale je také velmi obtížné s ním pracovat. Pochopení a pochopení technologie a prostředků pro zpracování titanu omezilo příslušné podniky, aby vstoupily do této oblasti. Domácí titanové nádobí a vařič jsou dosud panenskou zemí a čekají na rozvoj lidí s porozuměním. Titanové nádobí a kuchyňské náčiní vyrobené tímto projektem překonávají obtížnost čistého titanového kovu při zobrazování umění a stereotyp estetického pocitu a mají jasné barvy, které dokonale kombinují vědu a technologii se životními technologiemi. Udělejte si desítky tisíc domácností skutečně realizovat „ke zdraví, s titanovým hrnec!“