Čistý titan a výrobky ze slitiny titanu se používají v každodenním životě

Čisté titanové produkty mají na povrchu vrstvu hustého oxidového filmu při pokojové teplotě, lze ji dobře přizpůsobit různým prostředím, takže není třeba stříkat, čistá titanová konvice má silnou odolnost proti korozi. Čistá titanová konvice, která čelí vnějšímu prostředí slabé kyseliny nebo zásady, se s ní snadno vypořádá. Bez ohledu na to, zda jde o říční vodu nebo déšť, horskou skálu nebo vegetaci, čistá titanová konvice s ní může přímo kontaktovat, aniž by došlo ke zkorodování. Díky nedostatečnému pokrytí celého těla představuje konvice jedinečnou šedou barvu čistých titanových produktů, které lze také zahřívat přímo na zdroji ohně.

Například víko konvice je vyrobeno z čistého titanu a pryže. Z důvodu odolnosti proti korozi a zdraví výrobku je kvalita víka lepší. Čisté titanové výrobky jsou pro člověka zcela neškodné, takže je v pořádku ohřívat vodu a jídlo v čisté titanové nádobě. Jednovrstvá čistá titanová konvice nemá izolační funkci, která je vhodná pro použití pod sněhovou linkou. Rychlovarná konvice s čistým titanovým víkem může být zahřívána přímo, pokud není utažena, aby byla zajištěna lepší kvalita vody.


Titan je méně hustý než tradiční nerezová ocel. 550ml titanová konvice váží pouhých 99 g, zatímco konvice z nerezové oceli stejné specifikace je asi dvakrát těžší než čistá titanová. Lehčí zařízení často znamená větší efektivitu při cestování a použití čistě titanových výrobků pro outdoorové aktivity může pomoci snížit zátěž pro cestující. Čistý titan je silný, srovnatelný s nerezovou ocelí a mnohem lepší než výrobky z lehkého hliníku. Při lezení je kolize nevyhnutelná, i když konvice klesla na skály, stále nedotčená. V některých zvláštních případech mohou být čisté titanové kotle v případě nouze dokonce použity jako podpěry.


Slitina titanu je jediný kov s nejmenším poškozením lidského těla, protože má nejmenší poškození lidského těla, a poté se používá jako surovina pro lidské klouby, kosti a jiné implantáty. Japonsko vynalezlo high-tech zubní kartáček s titanovou trubicí, absorbuje světlo produkující anion, nemusí při použití kartáče a zubní pasty, a odstranit tvrdohlavé cigarety a kávu, udržet uživatele dlouhodobě bílé zuby, čerstvý dech, ekologicky šetrné zubní kartáček byl jmenován klinické experimenty ukazují, že jeho účinek na zuby je lepší než běžný kartáček na zuby a elektrický kartáček na zuby. Klíč spočívá v titanové tyči spojující tyč zubního kartáčku a hlavu kartáče, která může přeměnit světlo na zápornou iontovou energii. Když zubní kartáček přijde do kontaktu se zuby, negativní ionty přitahují pozitivní ionty a zubní skvrny a skvrny se rozpadají na molekulární úrovni. Po použití nemusíte vypláchnout ústa. Ukázalo se, že tato technologie je účinná při odstraňování bakterií a skvrn z úst, snižování krvácení dásní a alergií a snižování rizika gingivitidy. Vynikající biologická kompatibilita titanu, zcela netoxická, neškodná, nealergická pro lidské tělo, její vzhled po anodické oxidační úpravě, vytvořený oxidačním filmem, má antibakteriální, více než lehkou, vysokou pevnost, odolnost proti korozi a snadno vysokou teplotu dezinfekce, a potom se slitina titanu vyrábí do mnoha titanových předmětů pro každodenní použití.