Jsou zavedeny a aplikovány titanové měděné kompozity

Kovový kompozitní materiál je druh suroviny složené ze dvou nebo více monomerních surovin s různými chemickými vlastnostmi. Ve srovnání s monomerními surovinami má funkce kompozitních surovin mnoho společných míst, její primární výhodou je mechanická funkce, fyzikální funkce nebo chemická funkce mohou splňovat specifické funkční požadavky nebo snižovat náklady, kterých monomerní suroviny nemohou dosáhnout.

V současné době existuje mnoho druhů titanových kompozitních surovin, jako je titan ocelové kompozitní desky, titan plátované měděné tyče, titan mědi a titan ocelové přechodové spoje, atd., Titan kompozitní suroviny mohou nejen uspokojit poptávku uživatele, a cena je nižší než čistý titan nebo slitina qin, kterou trh vítá. Jako titanová ocel kompozitní deska, a to nejen má pevnost oceli, a titan korozní odolnost funkce, široce používané v metalurgické a chemické zařízení výroby.
Kompozitní tyč Ti - cu je běžně známá jako ti - plátovaná měděná tyč. Kovová anoda elektrolytického článku je nesena kompozitní tyčí ti-cu. Za druhé, vedení elektřiny; Za třetí, odolnost proti korozi. Pro splnění těchto požadavků se kombinuje korozní odolnost titanu a elektrická vodivost mědi. Kompozitní tyč je vyrobena z mědi uprostřed a je pokryta vrstvou titanu. Průřezy jsou čtvercového tvaru a tvaru palácové lampy, které zcela splňují požadavky aplikace. Kompozitní polotovar Ti-cu je vystaven silnému tlaku v procesu vytlačování a rozhraní mezi oběma kovy představuje metalurgický kontakt, rozhraní tvaru vlny je nejlepším způsobem, jak kontaktovat oba kovy, a pak zlepšit kontaktní spolehlivost ti-cu kompozitní tyče , jeho odpor je malý, vodivá funkce je dobrá. V zahraničí je vyvinuta jakási trubková trubka typu ti-cu, která má výhody úspory měděného materiálu a dobré odolnosti proti korozi.
Přechodový kloub s tryskáním má vysokou pevnost v kontaktu a nízký odpor kontaktního rozhraní, což může zvýšit produkci, zvýšit efektivitu a ušetřit energii při použití v průmyslových odvětvích. Současný výzkum a vývoj titanové mědi, titanové nerezové oceli, titanové oceli, hliníkové nerezové oceli, hliníku titan nerezové oceli, hliníku mědi a mědi oceli a dalších přechodových spojů. Jak ploché, tak i trubkové kovové přechodové spoje lze získat z plochých kusů vhodné velikosti. Přechodové spoje se však obvykle používají v oblastech s napětím, tepelným šokem a velkým proudem, které vyžadují vysokou kontaktní pevnost a vynikající elektrickou vodivost. Přechodové spoje bimetalových a třívrstvých kovových materiálů s vysokou pevností v kontaktu a nízkou mezivrstvovou odolností mohou být provedeny použitím zdokonalené kompozitní technologie tryskání desek.