Titanový list kreslení tvářetelnost trubky díly kreslení

Společné deformační režimytitanový plechlze shrnout jako hluboké kreslení, dilatace, lemování, ohýbání a kompozitní tváření. Je však obtížné vytvořit typické zkušební kusy pomocí jediné metody deformace výkresu. Takže kompozitní deformace se ve skutečnosti používá v testu. Kromě toho test nevyhnutelně přinese vliv struktury formy a provozních procesních faktorů, takže hodnocení výkresu listů je mnoho různých znalostí. Hlavní výzkumná práce bere jako index limitní koeficient čerpání K(LDR) a předkládá mnoho metod hodnocení z analýzy, testu, statistiky a tak dále, které řeší mnoho problémů. Ale většina společné oceli a hliníku jako hlavního předmětu, takže musí být upravena a doplněna pro titanovou a titanovou slitinu.


Zkušební metoda kreslení trubek byla navržena společností Swift v roce 1940 a limitní koeficient výkresu K hodnota byla měřena zvýšením materiálu vlny krok za krokem, který byl doporučen jako mezinárodní standard Mezinárodní výzkumnou společností pro hluboké tažení v roce 1967. Tato metoda hodnotila výkresový výkon velkého množství ocelových, hliníkových, měděných a jiných plechových materiálů.

titanium sheet for sale

Pro titan, zejména pro a + typ titanových slitin, existují především následující problémy:


A. Ohýbání zlomenina dochází ve čtyřech rozích punče;


B. Vrásky jsou generovány v zaoblených rozích kostky.


To je způsobeno ohýbáním a odolností proti vráskám titanové slitiny není dobré, nemůže plně vysvětlit jeho hluboké kreslení. Například tc4, ta7 deska hluboký výkres je špatná nebo nemožná.


Englhardtova nebo maximální zkouška síly kreslení se používá k určení jejich vlastností výkresu a problém selhání ohybu je vážnější, protože materiál musí být zcela blízko razníku a později je určena tažná síla.


Navrhuje se, že děrovací roh by měl být rozšířen, měla by být přijata opatření k prevenci vrásek a pro zkoušku esobě titanové slitiny by mělo být použito mazivo s grafitem.