Titan - nejoblíbenější materiál zařízení v lékařském průmyslu

Lidské tělo obsahuje 14 kovových prvků, draslík, sodík, vápník, hořčík a další čtyři prvky, které tvoří více než 99% celkových kovových iontů v lidském těle. Tyto čtyři kovy se ve skutečnosti nepoužívají v medicíně, ale jako srdce je zvolen titan. Jaké je kouzlo titanu pro materiály na vaskulární opravy?

Ukazuje se, že titan je druh&„; biofilní kov GG“; má nízký klíč a jedinečný temperament, houževnatý jako ocel, lehký jako hliník, zdravý a šetrný k životnímu prostředí. Odhalme jeden po druhém zvláštní temperament titanu.

1. Všechno spravedlivé - žádná rez

Jakýkoli kov bude oxidovat, železo, měď, hliník, bude zde rez, který je škodlivý pro lidské tělo, ale titan je nejen kompatibilní s organismy, a oxidace titanu je pro lidské tělo neškodná, pouze vytváří oxidový film .

Tato vrstva oxidového filmu má silnou přilnavost, inertnost a velmi kompaktnost, což lidem nejen dodává měkký a hladký dotek, ale také chrání slitinu titanu uvnitř. Vnitřní prostředí lidského těla v zásadě nezpůsobí žádné škody na titanu, i když je na sto let umístěn v mořské vodě, k poškození nedojde.

2. Čisté a čistě antibakteriální

Titan má také odolnost proti oděru a korozi a málo dráždí tracheální stěnu. V budoucnu nebude aktivně ovlivňovat lidské tělo. Titan má bakteriostatickou funkci a nebude množit bakterie v lidském těle po celá desetiletí.

3. Stejné vnější a vnitřní nemagnetické

Titan je nemagnetický, chemicky stabilní a během kontroly nebude rušit přístroj. Ve spektru magnetické rezonance je vzácné produkovat falešné obrazy kvůli titanu.

4. Upřímnost a odhodlání - žádná deformace

Kromě toho, že je vhodný, je to také&"dlouhotrvající GG". Když je titan pod 315 °, oxidový film si může udržet stabilní vlastnosti a pevnost je také dostatečně vynikající, vysoká pevnost v tahu / mez kluzu, vysoká pružnost a není snadné se po tvarování deformovat, samozřejmě je dostatečně lehká.

Gr23 Ti6al4v Eil Bar For Orthopedic Implant

V roce 1977 Čína provedla u pacienta průmyslovou operaci náhrady umělé stehenní hlavice z čistého titanu. Pozorování po 30 letech zjistilo, že povrch titanové protézy byl hladký, průměr se významně nezměnil, nedošlo k žádné bolesti a dlouhodobý účinek byl dobrý.

Kvůli&"biofilní GG"; vlastnosti titanu, má dobrou biokompatibilitu s lidskými tkáněmi a nemá žádné toxické vedlejší účinky, takže se široce používá v lékařské oblasti.

V současné době se množství slitiny titanu v chirurgických implantátech zvyšuje ročním tempem 5% - 7%. Zpráva ukazuje, že aplikace titanu v lékařství se soustředí hlavně na kyčelní a kolenní klouby, což představuje 40%, respektive 36%.

Titan zaujímá nejen významné postavení v lékařském průmyslu, ale hraje také obrovskou roli v lidské společnosti. Jedná se o špičkový letecký materiál, který se dokáže přizpůsobit drsným podmínkám vesmíru, a je to také lékařský materiál, který lze bezpečně implantovat do lidského těla jako součást těla.

Doufám, že titan jako takový cenný kov může v budoucnu pomoci stále více lidem v jejich každodenním životě, aby lidé mohli žít lepší život.