Proces svařování titanu a slitiny titanu

1. Příprava před svařováním

Kvalita povrchu svařovaného kusu a titanového drátu má velký vliv na mechanické vlastnosti svařovacího spoje, proto musí být přísně očištěno. Železná deska atitanový svařovací drátlze čistit mechanicky a chemicky.

titanium welding wire for sale

1.1 Mechanické čištění Pro svařování svařovaných součástí s nízkými požadavky na kvalitu nebo obtížným mořením je možné otřít jemným brusným papírem nebo drátěným kartáčem z nerezové oceli, ale pro odstranění oxidového filmu je lepší použít škrábání titanové desky tvrdou slitinou žlutou.


1.2 Chemické čištění. Před svařováním lze vzorek a svařovací drát nakládat. Mořicí kapalinou může být hf5% + HNO335% vodní kapalina. Po moření opláchněte čistou vodou a ihned po svařování osušte. Nebo otřete drážku a obě strany titanové desky (každý do 50 mm), povrch svařovacího drátu a část, která je v kontaktu s titanovou destičkou, pracovním přípravkem s acetonem, ethanolem, chloridem uhličitým a methanolem.


2. Výběr svařovacího zařízení Ti-GTAW a TI-slitina AU-W deska by měla používat zdroj svařování elektrickým obloukem DC TIG s klesajícími vnějšími charakteristikami a vysokofrekvenčním zahájením elektrického oblouku a zpoždění přenosu plynu není kratší než 15 sekund, aby nedošlo k oxidaci a znečištění při svařování.


3. Svařovacím materiálem je plynný argon o čistotě nejméně 99,99%, rosný bod pod -40 ° C a celkový hmotnostní podíl nečistot& LT; 0,001%. Když tlak v argonové láhvi klesne na 0,981 MPa, měl by být zastaven, aby nedošlo k ovlivnění kvality svařovacího spoje. V zásadě by měl být vybrán titanový drát stejného složení jako základní kov a někdy může být pro udržení plasticity vysoce svařovaného kovu použit drát o něco nižší pevnosti než základní kov.


4. Ochrana plynu a teplota svařování Titanový trubkový spoj je svařen na zemi. Aby se zabránilo znečišťování svařovacího spoje škodlivými plyny a prvky při vysoké teplotě, musí být na svařovací ploše a svaru provedena nezbytná ochrana při svařování a kontrola teploty a teplota by měla být pod 250 ° C. Hlavní metody ochrany a regulace teploty jsou následující: 1. Druhou je svařovaná trubka naplněná ochranným plynem. Ochranným plynem musí být argon a jeho čistota musí být ≥ 99,99%. Průtok ochranného plynu musí splňovat technické požadavky na svařování


5. Výběr svařovacích parametrů

5.1 Drát z titanové slitiny. Druh plnicího drátu by měl být zvolen podle základního kovu. Obecně se přijímá princip homogenity s obecným kovem. Někdy lze za účelem zlepšení plasticity spoje zvolit svařovací drát s mírně nižším stupněm legování než základní kov. Průměr svařovacího drátu by měl být zvolen podle tloušťky základního kovu


Wolframová elektroda 5,2. Je lepší zvolit wolframovou elektrodu ceru, jejíž průměr je zvolen podle tloušťky stěny trubky z titanové slitiny, obvykle 1,0 ~ 3,0 mm, extrémní wolfram by měl být rozemlet na kužel 30-45 stupňů.


6. Princip výběru tvaru drážky by měl minimalizovat počet svařovacích vrstev a svařovacích kovů. Se zvyšujícím se počtem svařovacích vrstev se zvýšila kumulativní sací poloha svařovacího švu, což dokonce ovlivnilo výkon svařovacího spoje. Kromě toho, vzhledem k velké velikosti svařovací lázně během svařování titanu a slitiny titanu, vzorek otevřel jedinou drážku ve tvaru písmene V 70 až 80 °.


Za účelem snížení deformace svařování se před svařováním provádí polohovací svařování. Obecně je vzdálenost polohovacího svařování 100 ~ 150 mm a délka je 10 ~ 15 mm. Svařovací drát, parametry svařovacího procesu a podmínky ochrany plynů pro polohovací svařování musí být stejné jako pro svařovací spoje. Mezera 0 ~ 2 mm, tupá hrana 0 ~ 1,0 mm.