Jaký je rozdíl mezi titanovým zlatem, slitinou titanu a čistým titanem?

Přátelé, kteří znají titanový kov, vědí, že o titanu existuje mnoho rčení, jako je titan, slitina titanu, čistý titan ... a jaký je rozdíl mezi těmito třemi? Jaké látky jsou uvedeny samostatně?

titanium alloy

O titanu

Titan nemá profesionální a přesnou definici. Někteří lidé označují kovový titan a slitinu titanu jako titanové zlato, ale tento koncept není přesný. Existuje druh krystalu nitridu sodného, ​​zejména vakuové nanášení nitridu titanu (také nazývaného PVD proces) se zlatožlutým kovovým leskem. Ve většině případů se titanové zlato týká povlaku z nitridu titanu. Většina společností musí záměrně zaměňovat koncept titanu nebo slitiny titanu s nitridem titanu ve jménu titanového zlata pro marketingové účely, ale nitrid titanu a kovový titan jsou zcela dva pojmy, stejně jako oxid titaničitý používaný jako bělící prostředek, vůbec ne kov.

O slitině titanu

Slitina titanu označuje slitinové materiály složené z dalších výztužných prvků na bázi titanu, jako je hliník, nikl, chrom, měď atd., Aby se dosáhlo vyšší pevnosti, odolnosti proti korozi a odolnosti vůči vysokým teplotám. V současné době je titanová slitina nejrozšířenějším titanovým kovovým materiálem a má širokou škálu aplikací v leteckých materiálech, při průzkumu ropy, v potravinářství, sportu a v lékařství.

O čistém titanu

Protože čistý titan má lepší zpracovatelské vlastnosti než slitiny, některé produkty, které vyžadují vysoké vlastnosti při formování materiálu, jsou hlavně čistý titan, jako jsou hrnce, mísy, kelímky, hrnce a jiné výrobky z taženého materiálu.


Pojmy titan, slitina titanu a čistý titan se proto liší a jejich rozsah použití není stejný. Nelze je zobecnit. Je důležité rozlišovat pojmy!