Aplikace titanových slitin v automobilovém průmyslu

Nízká hmotnost a vysoká pevnost titanu se již dlouho zaměřují na výrobce automobilů. Titan se v závodních automobilech používá již mnoho let a téměř všechny současné závodní vozy používají titan. Ve Spojených státech se pro závodní vozy vyráběly titanové sací ventily, výfukové ventily, držáky ventilů a ojnice. První automobil v Japonsku, který používal titan, byl&„; Nissan R382 GG“; Modelka.

V současné době titanové díly pro automobily zahrnují zejména:

1. Ventil. Je obvyklé, že američtí výrobci používají k výrobě sacích a výfukových ventilů slitinu titanu. Používá sací ventilTi-6Al-4Vslitinaa výfukový ventil používá slitinu Ti-6Al-2Sn-4Zn-2Mo. Použití slitin titanu k výrobě automobilových ventilů může nejen snížit hmotnost, prodloužit životnost, ale také mít vysokou spolehlivost a ušetřit palivo.

2. Ojnice. Ojnice ze slitiny titanu je nejúčinnější pro snížení hmotnosti motoru a může výrazně zlepšit výkon. Materiál použitý pro spojovací tyč je hlavně Ti-6Al-4V a ve vývoji jsou také další materiály, jako jsou Ti-4Al-2Si-4Mn a Ti-7Al-4Mo.

3. Klikový hřídel a další části motoru. V Japonsku se zkušebně vyrábějí klikové hřídele ze slitiny Ti-5Al-2Cr-Fe, které dosud nebyly uvedeny do praxe kvůli potřebě antiadhezivní úpravy. Ze slitiny Ti-6Al-4V mohou být vyrobeny také další části motoru, jako jsou vahadla, pružiny ventilů a spodní šrouby ojnice.

4. Ostatní části. Spojovací díly, jako jsou šrouby a matice na automobilech a převodové díly, jako jsou spojkové kotouče a přítlačné desky, mohou být vyrobeny ze slitiny titanu. Ve srovnání s ocelovým pláštěm může plášť spojky z titanové slitiny vyrobený metodou rotačního tváření výrazně snížit poškození setrvačníku při nárazu.