Kočka s mraženými PAWS získává nové z titanu

Ruská kočka, která ztratila všechny čtyři své PAWS na omrzliny, byla schopna chodit, běhat a dokonce i stoupat po schodech poté, co je veterináři nahradilimateriál ze slitiny titanu 3 D tištěné protetiky.

titanium alloy

Řidič spatřil kočku jménem dimka ve sněhu v novokuznetsku na Sibiři a vzal ji na kliniku v Novosibirsku.


Podle moskevských časů trpěla timka omrzlinami na jejích PAWS, uších a ocasu a veterinář sergei gorshkov je musel amputovat.


Gorshkov a jeho kolegové spolupracovali s vědci na tomsk tomsk University of Technology (TPU) v Rusku, aby vytvořili protetickou ruku pro dimuku. Vědci vyvinuli a aplikovali povlak vyrobený z fosforečnanu vápenatého, aby pomohli instalovat titanové implantáty, které byly vloženy a fúzovány do jeho kosti kostí, čímž se minimalizuje riziko infekce a odmítnutí implantátu, uvedl zástupce TPU ve svém prohlášení.


Vědci použili výpočetní tomografii (CT) rentgenové paprsky k naskenování modelu stehna dimka' a poté 3 d vytiskli titanovou tyč. Podle novosibirské zprávy dostala dimka protetické implantáty - nejprve do přední nohy, poté do zadní nohy. Ve videu Sdíleno s veterinární klinikou je Dimuka sedm měsíců po instalaci nové tlapky vidět, jak chodí kolem vyšetřovací místnosti a hraje se střapci na přikrývce.


Detail ukazuje, kde se titanová tyč připojuje ke svým nohám, končící&"nohou GG"; vyrobeno z měkkého černého materiálu s texturou dna.


Dimka je nyní druhou kočkou na světě, která získala kovovou protézu. V 2016 provedla klinika Novosibirsk podobnou operaci a podle moskevských časů nainstalovala titanový implantát na samčí kočku jménem Ryzhik.