Diskuse o důvodech vysoké ceny titanu

Titan , jeden z lehkých kovů, se stal novou generací vysoce kvalitních materiálů. Trh s titanem na celém světě má stále přednost před tradičními vesmírnými a průmyslovými účely, titan kromě světla (podíl 4,5, daleko méně než 7,8 ~ 8,1) ocelových prvků, jako jsou: vodivost , žáruvzdornost a koroze jsou také díky svým lepším vlastnostem a mají jedinečný účel, jako například: odsolování mořské vody pomocí potrubí / kondenzátoru, lokomotiva s výfukovým potrubím je aplikace titanu, je velmi úspěšná. V současných aplikacích elektroniky pro lehké kovy jako součásti podvozku by měl být titan (včetně slitiny titanu) díky své vysoké pevnosti, vysoké odolnosti proti korozi a vynikající povrchové struktuře vypadat velmi vhodný pro použití jako přenosný materiál pouzdra pro informační elektroniku, který má Vzhledem k tomu, že tyto produkty byly hluboce z materiálů, jejich produkty jsou také neustále v příkladech aplikací pro vysoké objednávky, jako jsou: fotoaparáty, notebooky a pouzdra mobilních telefonů atd.).

titanium matrial made in China

Ale v důsledku přímého výsledku vysoké ceny produktů na zpracování titanu je také vyšší, například po pouzdru mobilního telefonu, například při výrobě umělých plastů jsou produkty kompletní sada pouzder pro mobilní telefony obvykle jen 3 ~ 5 dolary (nt $ 100 ~ 170) mohou být zcela pokryty, každý produkt z titanu / slitiny titanu je stejně vysoký jako cena výše 150 yuanů výše, nejen mnohem vyšší než výrobky z hliníkové slitiny, také relativně výrobky z hořčíkové slitiny, je nyní nejvyšší ze všech druhů běžných strukturních materiálů. Proto se titan obvykle používá pouze pro pokročilé produkty 3C ve výrobcích 3C, jako jsou pokročilé mobilní telefony / notebooky, pokročilé fotoaparáty, suvenýry a další špičkové produkty, což je největší důvod, proč je obtížné popularizovat produkty z titanu / slitiny titanu . Provozovatelé systémů zatím nebyli schopni z výrobních důvodů použít produkty na střední nebo nižší úroveň.


Hlavním důvodem vysoké ceny titanu / slitin titanu je vysoká cena titanových materiálů. Pokud jde o pokročilé titanové desky používané v případě mobilních telefonů, cena za kilogram je obvykle vyšší než 1 000 USD. Ve srovnání s tím je cena slitin na lití slitin hořčíku pouze asi 80 nt za kilogram, s velkou mezerou. Hlavní důvody vysokých nákladů na titanové materiály jsou následující: vyšší náklady na rafinaci výroby titanu a plechů vedou k vyšším nákladům na kovové materiály (s odkazem na ingoty, desky / plechy, tyče / dráty a typy) než běžně používaná ocel a materiály z hliníkové slitiny; Tabulka 1 porovnává výrobní náklady na titan s náklady na ocel a hliník, což ukazuje, že výrobní náklady na titan jsou mnohem vyšší než výrobní náklady na ocel a hliník v každé fázi, od zpracování, rafinace do kovu, rafinace po kalandrování a válcování do plech. Náklady na výrobu titanových plechů (lisování / kování /) jsou také levnější než ocel, slitiny hliníku / hořčíku a plasty, ceny výrobků z titanu často vyšší než ocel, slitiny hliníku / hořčíku a plasty, zejména to není dobré o nákladech na obchodní svět všude, to je titan na komerční použití největších překážek, zejména cena titanového plechu a hořčíkové desky nejsou běžné výrobky mohou nést.


Ačkoli odborníci na titanovou slitinu z celého světa se věnují výzkumu, neexistuje řešení, jak snížit cenu produktů z titanu / slitiny titanu, takže použití titanu v produktech 3C v krátkodobém až střednědobém horizontu je obtížné vidět jeho podstatný význam rozvoj.