Vývoj technologie výroby slitin titanu pro domácí letectví

Technologie integrovaného tváření je tradiční kombinace více komponentů (jako je nosník, rám, hřídel atd.) Do celého kování a tváření, snižuje se počet dílů a konektorů, snižuje se váha struktury současně, zlepšuje se spolehlivost dílů, zkrácení výrobního procesu, snížení výrobních nákladů. Technologie výroby velkých integrovaných výkovků rámu je typickým představitelem v oblasti letectví.

titanium alloy manufacturing

Ačkoli domácí v titanové slitině velká složitá struktura integrální technologie kování prováděla rozsáhlý výzkum, ale podniková výroba všech druhů výkovků z titanové slitiny je "smrtící" problémy, těžká hmotnost, v průměru, než v zahraničních zemích o 10% ~ 20% , materiálové využití velkých výkovků je obvykle 10% ~ 15%, vysoce ocelové tenké rouno komplikovaná struktura materiálu, často jen 2% ~ 5%, 90% nebo více drahých kovů do třísky, efektivita výroby je nižší než cizí 5 ~ 8 krát. Zejména v Číně lze v současné době vyrábět pouze celkové výkovky s rámovým nosníkem s projekční plochou menší než 2 metrů čtvereční, zatímco větší celkové výkovky lze vyrábět pouze metodou volného kování, nebo lze celkové výkovky rozdělit na několik lokálních výkovků pro kování a nakonec celá část může být vytvořena metodou svařování.


Vývoj celé kovací technologie vyžaduje podporu velkého vybavení. Doposud existuje více než 30 hydraulických kovacích lisů světové třídy přes 10 000 tun, více než 10 ve Spojených státech a Rusku, což představuje asi 70% z celkového počtu a celkové tonáže. V posledních letech naše země také postupně rozšiřuje kapacitu kovacího lisu, jako je 800 mn zápustkový kovací hydraulický lis, vzduch 400 mn zápustkový kovací hydraulický lis, včetně 200 mn zápustkové kovací hydraulické lisování, ale celá technologie kování ve srovnání s rozvinuté země mají stále rozdíl, potřebu inkrementálního zatěžování precizní technologii kování komplexních součástí, vícesměrovou technologii přesného kování, technologii řízení uniformity velké kovací mikrostruktury a komplikovanou strukturu technologie přesného blokování pro další výzkum.