Titanový kov implantovaný krčkem Tianle není normální, opakovaně vytváří lékařské zázraky

V listopadu byl při účasti na akci nalezen Louis Koo s páskou kolem krku. Pod tlakem médií se přiznal, že trpěl nervovou kompresí v důsledku přemístění krční páteře a podstoupil operaci ve Spojených státech, aby nahradil C5 a C6 kosti jeho krku titanem.

image

Mnoho fanoušků v lásce k Louisovi koo, ale také v jeho děložním titanovém kovu vyvolalo silný zájem. Co je tak skvělého na tomto kovu, který nahrazuje kost?


"Lékařský kov" - slitina titanu


Implantace kovu do lidského těla není tak jednoduchá jako železný hřebík nebo kousek dřeva.


1. Netoxický a neškodný


Sedmdesát procent prvků v periodické tabulce jsou kovy, ale vzhledem k toxicitě a špatným mechanickým vlastnostem je jen málo kovů vhodných k implantaci do lidského těla. Titan je jedním z nich.


Titan a jeho slitiny jsou nejen netoxické a neškodné, ale také mají dobrou kompatibilitu s lidským tělem a nezpůsobují alergické reakce jako implantáty.


image


2. Vysoká pevnost a nízká hmotnost


Lékařské kovové materiály se často používají jako silová zařízení v lidském těle, jako jsou umělé klouby, umělá obratlová těla, vnitřní fixační desky pro zlomeniny, šrouby, kostní šrouby atd., Které vyžadují vyšší pevnost a houževnatost.


Titan a jeho slitiny mají nízkou hustotu, vysokou pevnost, nízkou hmotnost a modul pružnosti je blízký modulu přírodních kostí.


3. Odolnost proti fyziologické korozi


Když jsou do lidského těla implantovány lékařské kovy, je pravděpodobné, že v důsledku složitého prostředí v lidském těle dojde k různým korozím.


Titan a slitina titanu jsou známé jako biologicky inertní kovové materiály, které mají vynikající odolnost proti korozi v ponořeném prostředí lidské krve.


Kromě splnění výše uvedených podmínek není titan magnetický a nebude magnetizován, interferovat s obrazem ani ovlivňovat diagnózu během pooperační mri.

image

Není těžké pochopit, proč je kov v krku Louise koo titan. Ve skutečnosti titan a jeho slitiny provádějí lékařské zázraky znovu a znovu.