Požadavky na výkon pro titanové nádoby a zkumavky z titanové slitiny pro petrochemické použití

Titan a slitina titanu v organických sloučeninách, s výjimkou teploty vyšší než pět organických kyselin (kyselina mravenčí, kyselina octová, kyselina šťavelová, kyselina trichloroctová a kyselina trifluoroctová), mají velmi dobrou stabilitu. Proto je titan vynikajícím strukturálním materiálem v rafinérii ropy a petrochemickém průmyslu a lze jej použít k výrobě různých reaktorů, tlakových nádob, tepelných výměníků, oddělovacích trubek, obložení kondenzátoru a podobně.

titanium alloy tubes of China

Při těžbě a těžbě ropy a plynu se v Británii používá titanové vrtné a výrobní zařízení ve stavu 5% H2S a 25% NaCl v hloubce 600 ma 262 ° C. Bývalý Sovětský svaz používal titanové čerpadlo, titanový ventil a titanové proplachovací zařízení. Abychom vyřešili korozi H2S, C02 a vodní páry při studni na zemním plynu 600-700atm, jsou v naší zemi používány ventilové desky, sedlo a stopka ti-6al - 4V.


Těžba ropy a zemního plynu na moři musí dlouhodobě vydržet korozi mořské vody a korozi namáháním. Ti-6al-4v je široce používán v zahraničí jako vysokotlaké čerpadlo, stoupačka a konektor pro podpěru ropné plošiny, lanovou podporu a systém cirkulace a tlakování mořské vody. Protože ti-6a1-4v je nejen odolný vůči korozi mořské vody, ale také má vysokou houževnatost, vysokou mez kluzu a vysokou mez únavy. V poslední době byly v zahraničí vybírány spojky na výrobu předpínacích trubek z titanu. Klouby se snadno sestavují, mají nízkou hmotnost a mají elastické těsnící vlastnosti. Titan je nejlepší materiál. Čínský ropný průmysl na moři vstupuje do fáze velkého rozvoje. V současné době jsou konstrukční prvky, klíčové komponenty a vybavení platformy dováženy ze zahraničí, zatímco domácí materiály se používají jen zřídka. Ale očekávejte, že titan najde zde velký trh.