Pokrok v oblasti výzkumu ropných vrtů ze slitiny titanu doma i v zahraničí

V polovině 80. let začaly USA a Japonsko studovat použitelnostmateriály ze slitiny titanuv oblasti vývoje ropy a zemního plynu. Systém RMI Titanium Company od 90. let lze použít při vývoji ropy a zemního plynu je studován v oblasti typů a výkon slitiny titanu je ověřen experimentální metodou různých materiálů slitiny titanu používaných při vysoké teplotě a vysokém tlaku, vysokém proveditelnost korozního prostředí a výkonnost limitu, vodíkové křehnutí preventivních opatření a prvky platinové skupiny drahých kovů na odolnost proti korozi slitiny titanu, byl úspěšně vyvinut proces válcování za tepla rotujícího a tlakově perforovaného potrubí a pouzdro z titanové slitiny na olej, kontinuální Byly vyvinuty stoupačky potrubí, pobřežní vrtáky a stoupačky Catena s jakostí oceli nad 1000 MPa.

titanium alloy for sale

Podle hodnocení NACE American Society of Corrosion Engineers může produkt zcela odolat korozi H2S, CO2 a Cl, pokud je okolní teplota nižší než 330 ° C. Od roku 1999 byl produkt úspěšně aplikován na ropné a plynové vrty v několika blocích ve Spojených státech, vrtný projekt Oryx Neptune v Mexickém zálivu a Mobile Bay Field na termální kyselé a plynové vrty.


Dceřiná společnost Weatherford, Grant Prideco a RTI Energy Systems, použila proces válcování za tepla k vývoji vrtné trubky z titanové slitiny, která má nejen pevnost ocelové vrtné trubky, ale také má pružnost, nízkou hmotnost, odolnost proti korozi a trvanlivost syntetického materiálu. Produkt byl vyvrtán v řadě horizontálních vrtů s krátkým poloměrem v Kansasu v roce 1999.


Společnost Unocal použila titanové trubky pro vývoj geotermální produkce horké solanky Wells v oblasti Saltonského moře ve Spojených státech. Při práci v korozivním prostředí s ultravysokou koncentrací solanky při 290 ° C je životnost trub z uhlíkové oceli obecně kratší než jeden rok, zatímco u trubek ze slitiny titanu se předpokládá delší životnost než 15 let.


Ti-6al-2sn-4zr-6mo, TI-6al-4V, Ti-6al-4V-Ru, ti3al-8V-6CR-4ZR-4MO a další materiály z titanové slitiny vyvinuté společností Chevron byly použity při vysokém tlaku, vysoké teploty, ultravysoký tlak a vysoké teploty Wells v Mexickém zálivu. Společnost Continental Petroleum Corporation použila v Hiedrun TLP titanové vrtací stoupačky o průměru asi 508 mm a společnost Cooper-Cameron Petroleum Tools Co., Ltd. použila extruzi TI-6al-4V ELI Alloy k výrobě stoupaček o průměru 295 mm a 346 mm a je do projektu Greencanyon. Celá instalace je v provozu od května 1995.


Quest Integrity NZL Ltd z Nového Zélandu studoval korozi slitiny titanu při vývoji geotermálních zdrojů. Výsledky ukazují, že slitina titanu má dobrý výkon v geotermální tekutině při 25 ~ 165 ℃. Společnost Sumitomo Metal a další japonské společnosti studovaly korozní chování trubek ze slitiny titanu za simulovaných výrobních podmínek, což dokazuje, že materiál ze slitiny titanu má velké výhody v oblasti vývoje ropy a zemního plynu.