Technologie válcování na mechanické chování Ti6al4v bezešvých trubek

Slitiny titanu má vysokou odolnost proti korozi, malé hustotu, dobré únavové pevnosti. A to má dobrou schopnost odolávat šíření trhlin, má široké uplatnění vyhlídky v letectví, vesmírný, automobilový, stavba lodí, energie a dalších odvětvích. Titan má vynikající odolnost proti korozi. Je tenčí než jiné kovy, takže účinnost výměny tepla je lepší.

Slitiny titanu 6Al4V je jedním z nejčastěji používaných titanové slitiny, má vysokou pevnost, dobrá odolnost proti korozi.
Materiál titan Gr5 je převážně používané desky. Na trhu GR5 trubice slouží především horké vysunutí nebo perforace diagonální metody.

Hlavní příčinou současného stavu GR5 titanové slitiny je vysoká intenzita, těžko se tvoří válcování za studena. Chcete-li vyřešit klíčovou technologií tváření GR5 bezešvých trubek válcování za studena. Je-li použití válcování za studena tvarovací technologie produkující vysoké pevnosti titanové slitiny trubky přímo, nejen výrazně snížit výrobní náklady a splňují požadavky pro aplikace s vysokým výkonem slitiny titanu.