Rusko má bradavice, příliš, oblečené v titanovém brnění, nic horšího než americké

V posledních letech se po vypuknutí občanské války v Sýrii objevily různé bezprecedentní zbraně a vybavení. Mezi ruské vybavení používané na syrském bitevním poli patří nejen známý pětiletý Su-57 a přední stíhací bombardér Su-34, ale také Su-25, který je stejně slavný jako americký A-10 Letadla Warthog Attack, jako útočné letouny A-10, jsou útočné letouny Su-25 také velmi hubené a zdůrazňují schopnosti pozemního útoku.

image

Su-25 byl vyvinut během studené války. V té době Sovětský svaz vyvinul útočné letadlo Su-25, aby se zvýšila šance na úspěch v pozemním válčení. Konkrétní vývojové práce provedl Sukhoi Design Bureau. Prototyp byl úspěšně zahájen v polovině 70. let. Fly, a zadal sovětskou armádu v 80-tých letech, NATO kódové jméno “Frogfoot”.

titanium-armour

Útočné letadlo Su-25 má posádku 15,53 metrů, rozpětí křídla 14,36 metrů, výšku 4,80 metrů, plochu křídla 33,7 metrů čtverečních, prázdnou hmotnost 9 800 kg, maximální užitečné zatížení 4 400 kg a maximum vzletová hmotnost 19 300 kg. Podívejte se na data není horší než bradavice. Síla útočného letounu Su-25 je zajišťována dvěma proudovými motory bez zpětného spalování R-195. Maximální tah jednoho motoru je 44,18 kN. Poloha instalace je daleko od A-10. Je na trupu Su-25. Je snadné zaútočit a sešrotovat dohromady, což není tak dobré jako A-10. Su-25 má maximální letovou rychlost 0,82 Mach a poloměr boje 560 kilometrů při přepravě bomby o hmotnosti 2000 kg.

titanium-armour

Kvůli velkému množství munice mohou útočné letouny Su-25 používat k boji různé zbraně. Útočné letadlo Su-25 má několik závěsných bodů, které mohou nést nekontrolované rakety 57 mm a 80 mm a zápalné bomby 500 kg a chemické kazetové bomby. Existuje několik možností, jak provádět lízání. Útokové letouny Su-25 mohou samozřejmě také namontovat protitankové střely AS-10, AS-14 a "Cyclone" a další rakety typu země-země a mají silnou údernou schopnost proti nepřátelským tankům, bunkrům a dalším cílům.

Kromě toho může A-25 také namontovat „atol“ nebo „mšici“ rakety vzduch-vzduch, s jistou schopností stávky vzduch-vzduch. Pokud jde o zbraně, útočné letadlo Su-25 má na levé straně předního trupu zbraň s dvojitou hlavicí Gsh-301 30 mm, s maximální rychlostí střelby 3000 ran za minutu a rezervou 250 ran.


Jako útočné letadlo, které často potřebuje létat v nízkých nadmořských výškách a útočit na pozemní cíle, přikládá Sovětský svaz velkou důležitost přežití a spolehlivosti Su-25.

Prior k Su-25, sovětem vyvinuté útočné letadlo přikládalo velký význam rychlosti, doufat, že se vyhne nějakému pozemnímu požáru s vysokou rychlostí, a většinou přijal jednomotorový design. Avšak v útočném letounu Su-25 sovětští technici vybavili Su-25 dvěma dvěma motory a kovovými přepážkami mezi motory, aby se zabránilo jejich zničení současně, ale myslím si, že je bezpečnější oddělit tyto dva motory určitá mezera, jako u A-10.


Kůže motoru Su-25 je víc než to. V případě, že není k dispozici žádný olej, může Su-25 použít i běžnou automobilovou naftu, ale může létat pouze 4 hodiny a po přistání musí být opravena. Současně Su-25 používá mechanickou manipulaci. Mechanická spojka z titanové slitiny je tlustá jako 40 mm a vydrží přímé zásahy municí 12,7 mm. Pilotní pilotní kabina je také obklopena ocelovými deskami z neprůstřelné titanové slitiny o tloušťce 10-24 mm. Silné brnění bylo také instalováno na jiných kritických místech.

Dá se říci, že Su-25 je extrémně solidní a spolehlivé útočné letadlo. Fakta to také prokázala. Ve válce v Afghánistánu, i když byla zasažena ramenní protiletadlovou raketou, bylo obtížné způsobit příliš velkou hrozbu pro útočné letouny Su-25. Kromě Afghánistánu se útočné letouny Su-25 účastnily i války v Jižní Osetii v Sýrii.


Celkem bylo vyrobeno více než 600 útočných letounů Su-25 a malý počet z nich byl exportován kromě vlastního použití. Irák použil v íránsko-irácké válce útočné letadlo Su-25. Ačkoli obě Su-25 a A-10 jsou hubená útočná letadla, ve srovnání s americkými útočnými letouny A-10 je Su-25 stále podřadná. Například útočné letadlo Su-25 používá nižší spotřebu paliva a infračervené charakteristiky. Vysoký proudový motor, zatímco A-10 používá turbodmychadlo s lepší spotřebou paliva a infračervenými vlastnostmi. Od tohoto okamžiku můžeme vidět mezeru mezi dvěma útočnými letadly.