Výběr brusného kotouče pro broušení titanové slitiny

Broušení slitiny titanu vyžaduje malou přilnavost brusného kotouče, malé opotřebení, žádné ucpání, nízkou teplotu mletí :

Brusné kotouče ze slitiny titanu obsahují hlavně velikost struktury pojivové struktury pojivové brusné částice. Běžné brusné kotouče se skládají z brusného pojiva a foukacího otvoru. Funkce brusiva spočívá v mletí zpracovaného materiálu na povrch, který splňuje požadavky. Funkcí pojiva je spojovat brusivo dohromady, aby vytvořily určitý tvar a tvrdost, takže brusné částice mohou udržovat stabilní pohybovou stopu v procesu mletí a samočinně se oddělit. Vzduchová díra je v procesu broušení vybíjení třísek, chlazení a mazání. Běžné brusivo zahrnuje řadu korundů (alumina) a řadu karbidů křemíku. Pro broušení titanové slitiny je třeba zvolit brusný kotouč z karbidu křemíku.

titanium alloy

Výběr pojiv jsou dva druhy pojiv: pryskyřice a keramika :

Keramické pojivové částice mají silnou schopnost, dobrou tepelnou a chemickou stabilitu, vodotěsné, žáruvzdorné, odolné vůči korozi, malé opotřebení, dlouhodobý výkon při broušení, porézní, nelze snadno blokovat, vysokou produktivitu. Křehkost, nemůže odolat velkému nárazovému zatížení.


Brusné kotouče s pryskyřičným pojivem mají vysokou pevnost, elasticitu, dobrou odolnost proti nárazu, špatnou tepelnou stabilitu, špatnou odolnost proti korozi, vysoká teplota změkne a ztratí pevnost. Pro broušení slitiny titanu by mělo být vybráno brusné kotouče na keramické pojivo.


Výběr velikosti částic pro mletí titanové slitiny je obvykle 36 # -80 # velikost částic.


Tvrdost struktury brusného kotouče při broušení slitiny titanu by obvykle měla volit měkčí tvrdost nebo mírnou tvrdost, strukturu brusného kotouče s větším otvorem.