Povrchová úprava titanových tyčí a drátů

Povrchová modifikace titanových tyčí a drátů zahrnuje hlavně nitridaci, eloxování a oxidaci atmosféry.

titanium bar made in China

1. Nitridování: Přijetí technologií chemického tepelného zpracování, jako je plazmová nitridace, multi-obloukový iontový nástřik, iontová implantace a laserová nitridace, aby se na povrchu titanových protéz vytvořil zlatý žlutý TIN povlak, čímž se zlepší odolnost titanu proti opotřebení a korozi. . A odolnost proti únavě. Tato technologie je však komplikovaná a vybavení je drahé. Je obtížné dosáhnout klinického praktického využití pro povrchové modifikace titanových protéz.


2. Eloxování: Technologie anodické oxidace titanových tyčí je relativně snadná. V některých oxidačních prostředích může titanová anoda působením působícího napětí tvořit silnější oxidový film, čímž se zlepšuje jeho odolnost proti korozi, opotřebení a povětrnostním vlivům. . Anodizující elektrolyt obecně používá H2SO4 a vodný roztok organické kyseliny.


3. Atmosférická oxidace: Titanové tyčinky mohou ve vysokoteplotní atmosféře vytvářet silnější a silnější filmy z bezvodého oxidu a mají relativně komplexní a intersticiální korozi titanu. Metoda je relativně jednoduchá.