Aplikace titanu v lékařské oblasti

Titan je široce používán v lékařské oblasti:

Gr23 ti6al4v eil bar for orthopedic implant

Za prvé, je široce používán při restaurování zubů a rekonstrukci.Vzhledem k tomu, titan má dobrou odolnost proti korozi a lidské tělo kompatibilitu, lidské tělo nevytváří alergie, když přijde do styku s ním. Ve spojení s extrémně nízkou tepelnou vodivostí může snížit tepelnou stimulaci korunky zubu a zubní buničiny, takže je vysoce ceněna zubními lékaři. Prospěch. Začátek v roce 1980, rozvinuté země používají titan obnovit zuby. Tento druh zubní protézy vyrobené z titanové slitiny je velmi užitečný při obnově funkce zubů. Má krásný vzhled a žádný velký rozdíl v barvě od lidských zubů. Kromě toho, lesk, odolnost proti opotřebení, a odolnost proti korozi všechny splňují požadavky na trvalé restaurování a jsou vítány lidmi. V současné době se výzkum slitin titanu a titanu stal jedním z horkých problémů zubních aplikačních slitin.

Za druhé, může být také použit v lidské kosti, transplantace tkání a rekonstrukce.Ve velkém počtu chirurgických operací jsou běžné transplantace, rekonstrukce a spojení lidských kostí a tkání. Aby se stal náhradním materiálem pro lidské kosti a klouby, měl by mít následující základní vlastnosti: nízká hmotnost, vysoká pevnost, biokompatibilita, odolnost proti korozi a tkáňová reakce, ke které dochází při implantaci do těla, nemůže způsobit degradaci materiálu a funkce musí být udržována během očekávané životnosti a nebude se zhoršovat, když je vystavena únavě, opotřebení, korozi a rázovým zatížením. Fyzikální a chemické vlastnosti titanu a titanového kovu splňují výše uvedené požadavky na výkon. Proto použití titanu k výrobě umělých kostí nejen splňuje výše uvedené požadavky, ale také podle experimentů ukazuje, že lidské buňky mohou regenerovat kosti a růst na nich.

V současné dobětitan byl široce používán při klinické náhradě a opravě umělých kostních kloubů, umělých kostí, kloubních nožních desek, zlomených kostních fixátorů, intramedulárních nehtů, umělých srdečních chlopní, kostí lebky atd. Praxe prokázala, že aplikační účinek titanu je dobrý. Zjistil, že existují zřejmé případy odmítnutí s lidským tělem. Za třetí, chirurgické nástroje vyrobené z titanu se již dlouho staly oblíbenými nástroji lékařů. Od vývoje chirurgických nástrojů se titan stal protagonistou. Chirurgické nástroje první generace byly vyrobeny převážně z uhlíkové oceli a druhé generace chirurgických nástrojů byly austenitické, feritické a martenzitické chirurgické nástroje z korozivzdorné oceli. Po opakovaném klinickém použití však bylo zjištěno, že nerezová ocel je toxická a může způsobit infekci rány. Nástroje vyrobené z titanu se mohou účinně vyhnout výše uvedeným problémům. Proto existuje třetí generace chirurgických nástrojů - titanových chirurgických nástrojů, které jsou lehké, odolnost proti korozi, pružnost a měkkost. Jedná se o chirurgické nástroje první a druhé generace. Je to příliš mnoho a může být po operaci opakovaně vydrhnuto a používáno, takže chirurgické nástroje vyrobené z titanu jsou upřednostňovány chirurgy.