První hluboká zkouška vrtné trubky ze slitiny titanu byla úspěšná

Theslitina titanuvrtná trubka zavedená Výzkumným ústavem pro ropné inženýrství na severozápadním ropném poli úspěšně dokončila první polní test TS3CX v ropném poli Tahe. To znamená, že severozápadní ropné pole učinilo solidní krok v oblasti lehkého vrtacího nástroje a vyplnilo mezeru v hlubokém použití vrtné trubky z titanové slitiny v Číně.

titanium alloy supplier

Hloubka vrtání vrtné trubky z titanové slitiny byla 6 263,41 metrů. Čistá doba vrtání vrtné trubky z titanové slitiny do studny byla 143 hodin, s celkovým počtem 160 000 ot / min, a vrtací nástroj byl v dobrém stavu. Výsledky vyhodnocení polních testů ukázaly, že výkonnostní indexy vrtné trubky z titanové slitiny plně splňovaly požadavky technických specifikací a skutečných pracovních podmínek a celkový výkon dosáhl pokročilé úrovně podobných produktů.


Ve srovnání s tradiční ocelovou vrtnou trubkou má vrtná trubka ze slitiny titanu pět výhod: nízkou hmotnost, odolnost proti korozi, dlouhou životnost, vysokou flexibilitu a nemagnetické. Podle stejné specifikace je hmotnost vrtné trubky z titanové slitiny 57% hmotnosti běžné vrtné trubky z oceli, což znamená, že použití vrtné trubky z titanové slitiny je lehčí, vrtací konstrukce si může vybrat vrták nižší třídy, což může výrazně ušetřit denní poplatek za vrtání, čímž se snižují náklady na vrtání.


GG quot; Z jedné vrtné trubky je cena vrtné trubky z titanové slitiny 20krát vyšší než u ocelové vrtné trubky, ale z celkového hlediska může použití vrtné trubky z titanové slitiny snížit vrtné zatížení o více než 40% , čímž se sníží výběr specifikací vrtání a sníží se spotřeba energie na stavbě; Životnost vrtné trubky ze slitiny titanu je 10krát delší než u běžné vrtací trubky stejné specifikace a 100krát delší než u běžné vrtací trubky v korozivním prostředí, což výrazně zvyšuje bezpečnost a servisní cyklus vrtné trubky, zvláště vhodné pro vrtání za komplikovaných podmínek vrtu, jako je ultrahluboký vrt a vrt s krátkým poloměrem v severozápadním ropném poli. Řekl technický ředitel pro vrtání na severozápadním ropném poli Yi Hao.


Uvádí se, že technologie raného ultra-hlubokého bočního vrtání s krátkým poloměrem byla poprvé úspěšně testována v ropném poli Tahe a fungovala dobře jak při snižování nákladů, tak při zvyšování oleje. Avšak kvůli drsným pracovním podmínkám způsobeným vysokým sklonem výroby má použití technologie s krátkým rádiusem problém s vysokým rizikem vrtných nástrojů a vzhled vrtné trubky z titanové slitiny tento problém pouze řeší. Jeho vlastnosti, dlouhá životnost a vysoká flexibilita, zajišťují nejen adaptabilitu vrtání k ohybu v očích jamek s vysokým zakřivením, ale také snižují výskyt poruch vrtacího nástroje, což může účinně zlepšit účinnost vrtání a bezpečnost horizontálního poloměru s krátkým poloměrem Wells a doprovodte popularizaci a aplikaci technologie sidetracking s krátkým rádiusem v ropném poli Tahe.