Notebook má titanové pouzdro

Americká společnost APPLE (aapl) představila notebook z titanové slitiny před lety. Počítač má nejen pokročilý výkon, ale jeho pouzdro je vyrobeno z titanu. Zatímco mnoho notebooků se může pochlubit titanovými pouzdry, jsou obvykle titanované a tento notebook Titanium Power Book G4 je vyroben z průmyslového čistého titanu 1. třídy. Je to také první počítač na světě, který je uzavřen v čistém titanu. Celková tloušťka počítače je 25,4 mm a hmotnost 2,4 kg. Použití titanu v počítačových obalech mělo velký dopad na titanový průmysl a počítačový průmysl. Dodaná titanová skořápka má šedou barvu a oxidací se může změnit na červenou, fialovou a žlutou.


Apple vč. Počítač s titanovým obalem mohl napadnout společnost SONY. Ve srovnání s hořčíkem má titan vysokou pevnost v tahu (106,3 gpa pro titan a 44,4 gpa pro hořčík), nízkou tepelnou vodivost, 17 W / mK pro titan a pouze jednu desetinu z toho pro hořčík (159 W / mK). Proto si titanová skořepina může zachovat svoji pevnost při dosažení tenké stěny, inhibovat difúzi tepla z hardwaru a zabránit zahřívání na spodní straně.

titanium alloy for sale

Notebooky řady Think Pad A (například A20p) a T (například T20) jsou vyrobeny z titanového kompozitního materiálu, což nejen zlepšuje sílu a seismický výkon skříně, ale také činí počítač tenčí a lehčí . Notebooky řady HP x16-1201tx a x16-1301tx používají také pouzdro ze slitiny titanu.


Japonská společnost Fujitsu také vyrobila malý, lehký notebook o velikosti 8,5 g, který používá čistý titan. Společnost také používá titan na plášti svého notebooku INTERTOP CX300.