"Titan" je právě větrem domácích velkých letadel

Globální Titan zdroj rezervy jsou hojné. Do roku 2015, ilmenit, rutilu a zakotvenou zdrojů více než 2 miliardy tun. osvědčené reservesof titanová Ruda respektive titanium železné rudy 720 milionů tun, 46,6 milionů tun rutilu, dosáhly 760 milionů tun. Zdroje globální titanu jsou především distribuované v Austrálii, Jižní Afrika, Kanada, země jako například Čína a India.China pozice nejprve v titanu železné rudy rezervy tvořily 27,8 % globálních. Austrálie rutil vklady představují 60 % globální, zabírá polovinu rutil vklady na světě.
Ale v roce 2014 high-end produkty, zpracovatelské kapacity, celkový výkon titanu v Číně činila 49700 tun, pouze účty pro globální celkem Titan zpracování produkce přibližně o 30 %. Ze čtyř hlavních Titan výrobce na světě podřízený požadavek představoval Spojené státy kvůli jeho silný vzduch, průmyslový podnik, související aplikace představoval 80 % z celkové částky; Naopak Rusko se používá hlavně v letectví, představovaly zhruba 60 %. Naše země opět Titan slouží především k low-end průmyslu a letecké aplikace pouze účty pro 4 % z celkové částky, hluboko pod using je podíl jiných zemí odráží globálním #39; s high-end Titan zpracování nízké kapacity.
Ale high-end letecký průmysl vede v současnosti, Titan poptávku. Podle veřejných informací Shanghai letadel design a výzkum ústavu, C919 pomocí titanium 9,3 % hmotnosti celkové 42,1 tun C919 odvozováním Titan spotřeba 3,92 tun každý C919.

Podle veřejných informací 517 COMAC C919 letadel na objednávkách v současné době existují, v budoucnu přinese 2024 tun přírůstkové poptávky po letecký Titan průmysl, toto odvětví klesá. Čína je chytání velkých dopravních letadel, vojenské letectví Titan má široké vyhlídky. Protože Čína trpí dlouho nedostatkem velkých dopravních letadel, se dychtivě potřebují velkých dopravních letadel. Vzhledem k tomu, 2013 Čína domácí Y-20 velký transportní letoun první let s výjimkou statické tester pro pozemní zkoušky, přinesla čtyři prototyp. Dle parametrů velkých dopravních letadel a zámořských kontrast odhadují, Titan použití představovaly zhruba 36 %. Každý Y-20 pomocí 80 tun titanu. Podle předchozí seznam 400 poptávky prognózy Y-20 to povede k 32000 tun leteckého Titan rostoucí poptávky.
Aviation Čína má obrovské povýšení prostor ve špičkové titanové demand.Comparison s cizí proudu cestujících letadla a stíhací Titan podíl, globálním #39; s domácí letecká poměru využívání titanu stoupat. Jsme plni optimismu ohledně vyhlídek špičkové titanové materiálu v letectví Číny.