Jaký je mezinárodní status titanu, takzvaného kovu 21. století?

Titan je také jedním z kovových prvků, které často slyšíte v uších. Ať už v životě nebo v práci, zdá se, že titan není u nás neobvyklý. Titanové psí oči, to, co derivační slovo je také nekonečné. Proč je tedy titan kovem 21. století? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Abychom byli hodni světové chválu, podívejme se.

titanium bartitanium tube

Vojenské použití titanu

Dvě nejužitečnější vlastnosti titanu jsou odolnost proti korozi a nejvyšší poměr pevnosti a hmotnosti jakéhokoli kovu.


Hustota titanu je nízká a má vysokou tepelnou pevnost a trvanlivou a dobrou odolnost proti korozi, titan a jeho slitinovou pevnost a pevnost oceli, ale hmotnost je 57% oceli, takže titanová slitina se často používá v letectví, letectví a kosmonautice. Pokud používáte čistý titan


Chlorid titaničitý je velmi zajímavý, protože je to obvykle bezbarvá kapalina s štiplavým zápachem, a když je ve vlhkém vzduchu, bude emitovat bílý kouř a přeměnit se v bílý hydrogel oxidu titaničitého. Ve vodě se silně hydrolyzuje na částečný titanát H2TiO3. V armádě byla zvláštnost chloridu titaničitého použita jako umělý kouřový agent. Zejména v oceánu, kde je hodně vody, když dáte chlorid titaničitý, kouř je jako velká bílá zeď, která blokuje pohled nepřítele.


Lékařské a průmyslové POUŽITÍ titanu

Titan je nemagnetický kov, ve velmi velkém magnetickém poli nebude magnetizován, netoxický a s lidskou tkání a krví dobrou vzájemnou mísitelností, současně má poměrně vysokou pevnost v tahu a kolizi, kterou lékařská komunita tak často používá.


Titan je také široce používán v lékařské oblasti. Nejprve se hodně používá při opravách a rekonstrukcích zubů. Za druhé, může být použit při transplantaci a rekonstrukci kostí a tkání. Umělý kyčelní kloub, kolenní kloub, ramenní kloub, boční kloub, lebka, aktivní srdeční chlopeň, kostní svěrka.


Oxid titaničitý je nejbělejší věcí na světě. Jeden gram oxidu titaničitého může malovat více než 450 čtverečních centimetrů bílé. Je pětkrát bělejší než běžně používaný bílý pigment, zinek-barium bílá, takže je nejlepším pigmentem pro bílou barvu. Svět používá oxid titaničitý jako pigment, až několik set tisíc tun ročně. Oxid titaničitý lze přidat do papíru, aby byl bílý a neprůhledný, 10krát účinnější než jiné materiály, takže je potřebný pro bankovky a umělecká díla. Kromě toho je někdy přidáván oxid titaničitý pro zesvětlení barvy plastu a změkčení lesku hedvábí. V gumárenském průmyslu se oxid titaničitý také používá jako plnivo pro bílý kaučuk.


Silný titan

V září 2014 byl úspěšně vyvinut čínský „elektronický titan s velmi vysokou čistotou a nízkou čistotou kyslíku“ a byl uveden do výroby ve městě yuyao v provincii Zhejiang, čímž došlo k porušení zahraničního monopolu na jeden úder. Titan s velmi vysokou čistotou kyslíku se používá hlavně v polovodičových rozprašovacích elektrodách, v leteckém a kosmickém průmyslu, na moři a v dalších klíčových odvětvích, což má velký strategický význam. Zejména titan s velmi vysokou čistotou je důležitou zárukou surovin pro čínský autonomní projekt velkých letadel.


Předtím je cena titanu s velmi vysokou čistotou dováženého ze zahraničí přibližně 1,2 milionu juanů / tunu, což je omezeno technologií čištění, pouze titan ve Spojených státech a Japonsku mohou tři společnosti na světě vyrobit. Spojené státy a Japonsko jako špičkový strategický kovový materiál přísně omezují vývoz do Číny. Čína se často dívá na USA a Japonsko v ultračistém titanovém poli.


Stejně tak i obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy stále vyvíjí velký tlak na titan a další vzácné kovy. Pouze když se naše země stane silnou, můžeme odrazit silné nepřátele.