Kam půjde globální trh s titanem v roce 2023?

V dubnu zveřejnila Prognóza mezinárodního obchodního trhu "současnou situaci globálníhotitanová slitinaa prognózu jeho vývoje v roce 2023", která byla do určité míry mezinárodně uznána.

image

Podle zprávy mezinárodní trh s titanovými slitinami zažívá stabilní růst díky výhodám titanové slitiny, včetně lepší tepelné odolnosti a odporu spalování, a vysoké závislosti na titanu v leteckém poli. Kromě toho, v kosmické výrobě, čištění oceánů, chemické, lékařské a další oblasti mají také širokou škálu poptávky, takže poptávka po titanové slitiny stabilní růst.


Podle průzkumu trhu Future (MRFR) má slitina titanu v roce 2023 velmi světlou budoucnost a pravděpodobně vykáží exponenciální růst. Již v roce 2017 mrfr poukázal na to, že trh se slitinami titaniky bude stabilní a zisky se v období 2017 až 2023 budou neustále zvyšovat. Zisky z titanu mezi lety 2017 a 2020 nadále rostly a MRFR říká, že existuje důvod se domnívat, že budoucnost titanu v letech 2020-2023 je tak jasná. Kromě toho analýza MRFR přisuzuje rostoucí zisky celosvětové poptávce po továrnách a přísnějším požadavkům na znečištění (titan je také velmi šetrný k životnímu prostředí). Například titanové mikromédie oznámily, že zvýšené emisní normy Mezinárodní asociace oceánů vedly k tomu, že velké množství továren přijalo čističe titanových oceánů. Kromě toho se v současné době také zlepšuje technologie titanové slitiny, náklady na titanovou slitinu se postupně snižují, ale síla se zvyšuje, což nepochybně opět zvyšuje konkurenceschopnost titanové slitiny.


Ze všech těchto důvodů se MRFR domnívá, že trh s titanem bude velmi jasný a stabilnější. Dodavatelé titanových slitin zvýší výrobu a budou pokračovat ve vývoji nových produktů a technologií, aby si udrželi konkurenceschopnost a upevnili svůj podíl na trhu. To rovněž podporuje strategickou a technickou spolupráci mezi dodavateli. Odborníci předpovídají, že v letech 2020 až 2023 dojde k většímu početi podnikatelských fúzí, akvizic a spolupráce. V říjnu 2019 oznámila nizozemská společnost AMG, nizozemský kovový gigant, nákup společnosti International Specialty Alloys Inc, dodavatele titanu, spojených států.


Pokud jde o situaci v oblasti titanových slitin v Asii, MRFR řekl, že trh s titanovými slitinami a poptávka Číny, Japonska a Indie dominuje asijskému regionu. Trh v Asii je velký a MRFR je velmi optimistický ohledně vývoje trhu s titanovými slitinami v Asii. "Bude to dobrá příležitost pro Čínu, Japonsko a Indii." Odborníci na MRFR říkají.


Severoamerický trh je relativně stabilní a předpokládaný trend bude relativně stabilní. Evropský index titanu se pravděpodobně zpomalí, což je podle expertů z dlouhodobého hlediska dobré pro evropský trh.